Сандра Перкович. Снимка взета от Sportskeeda.com.

албума

Хърватската дискоболка Сандра Перкович, с доставка от 70,31 м, постигната във втория си опит, взе златния медал на финала на хвърлянето на диска.

Кубинецът Яйме Перес (64,82 м) и Дения Кабалеро (64,37 м) завършиха на четвърто и пето място, с оценки под очакваните.

Австралийката Дани Стивънс (69,64 м) и Мелина Робърт-Мишон, от Франция (66,21 м), взеха сребро и бронз, съответно.

Колумбийският Айдер Аревало доминира в 20-километровия поход

Айдер Аревало. Снимка: @CaracolDeportes.

Колумбийският Айдер Аревало спечели днес златния медал в 20-километровия марш на световното първенство по лека атлетика в Лондон с национален рекорд от 1:18:53 часа.

Две секунди след колумбийския титуляр руснакът Сергей Ширибоков взе сребро (1:18:55), докато бразилецът Кайо Бонфим получи бронз с време 1:19:04, също национална марка.

Еквадорецът Брайън Пинтадо завърши в кутия 18 с 1:21:17, а гватемалецът Ерик Барондо (1:21:34) в 21, сред 58-те участници, които завършиха теста.

Златният медал на 24-годишната маршиста Аревало е вторият метал на колумбийската делегация в британската столица след среброто на Катерин Ибаргюен в тройния скок за жени.

(С информация от Prensa Latina)

Злато през 800-те години за южноафриканския кастър Семеня

Кастър Семеня. Снимка: @Sjava_ATM.

Южноафриканецът Кастър Семеня спечели златото днес на 800 метра (f) от световното първенство по лека атлетика в Лондон с време 1: 55,16 минути, осмата дистанция в историята.

Семеня, който също спечели бронз на 1500 метра, остави Бурундиан Франсин Нийонсаба със сребърния медал (1: 55,92), докато северноамериканецът Аджи Уилсън взе бронз (1: 56,65).