Валенсианката пострада да победи австралийката Арина Радионова в три сета

Испанците Сара сорибес и руската Мария Шарапова Те отидоха във втория кръг на турнира по тенис за жени в Тиендзин (Китай), където чехката няма да бъде Петра квитова, хърватският Дона Вежич и американския Алисън рискува, съответно втори, четвърти и осми фаворити.

шарапова

Шарапова, бивш номер едно в света и кой е в Тиаджин Поради една от поканите на турнира, тя победи румънка с относителна лекота, 6-4 и 6-2 Ирина-Камелия Бегу, девети носител, който вече е побеждавал в двата предишни мача (Мадрид 2012, Уимбълдън 2015).

Sorribes (n.94 WTA) спечели за 2 часа и 43 минути австралийката Арина Родионова, 6-2, 6-7 (3) и 6-4, в труден и балансиран мач.

Валенсиецът, който вече беше победил Родионова в Рабат 2016 г., той успя да определи триумфа си и преди, тъй като във втория сет той дойде с благоприятните 5-3 и сервира. Освен това в решителната тринадесета игра той започна с преднина от 2: 0.

Тя осъди в третия сет, където и двамата играчи се наследиха взаимно в сервизни паузи, като за трети път взеха подаването на съперницата си в деветия гейм и по-късно го затвориха със собствения си.

Във втория кръг, Sorribes Китай ще бъде измерен Яфан Уанг, докато Шарапова ще се изправи срещу полския Магна Линет.

Изненадите за деня бяха пораженията от Квитова, Векич Y. Риски; особено тази на чешката (n.17 WTA) срещу съперник, разположен на 113 световна позиция.