Гол на Лезаун в началото на втория период позволи победата да остане в Тафала

PEÑA SPORT Ander, Sota, Jiménez, Txitxo, Igotz (De Carlos, min.60), Álex, Ederra (Soria, min.84), Azpilicueta, Lezáun (Arizkuren, min.70), Ruiz and Galán.

ЗАМОРА Санчес, Пеня, Хуан Карлос, Рехас, Торе (Акинсола, мин. 46), Белтран (Васкес, мин. 83), Мартин, Ферейро, Кату (Суарес, мин. 74), Джефри и Нунес.

Гол 1-0, мин. 56: Лезаун.

Рефер Лопес Тока, подпомаган от Пуенте и Галего. Той увещава Алекс, Хименес, Руиз, Txitxo и Galán за Peña Sport; и от посетителите на Rejas.

Стадион Сан Франциско. 300 зрители.

тафала. La Peña Sport продължава с доброто представяне на резултатите у дома и добавя втората си поредна победа в Сан Франциско, този път срещу Замора и с минималното (1-0). Мачът беше дори в много фази от първото полувреме, въпреки че първите минути бяха по-скоро гостуващи, тъй като за La Peña беше трудно да влезе в играта.

Първите случаи бяха от Замора. В 6-та минута ъглов удар отдясно бе насочен от Хуан Карлос, но слабият му удар без проблеми го изведе от голлинията на Дани Едера. Десет минути по-късно Герман Белтран щеше да го получи след центриране отдясно, което Андер не успя да изчисти напълно с крак, но топката, която беше мъртва на дузпата, мина над гредата.

Ла Пеня струваше да създаде опасност. Половин час в играта Лезаун центрира с глава от Едера, но топката излезе към нападателя на Пералта. И още два добри шанса през първото полувреме бяха местни. Първо беше Галан, който след бърз свободен удар от Txitxo остана сам в един на един с вратаря, но вратарят на гостите предположи намерението. Тогава Ла Пеня изживя най-добрите си минути. Малко след това Лезаун не беше прав в принудителна позиция срещу Санчес, който за няколко минути спаси отбора си да получи два гола.

В подновяването Замора отново излезе по-добър, който имаше най-добрия си шанс досега в 53-ата минута с контра, което кулминира индивидуално кума му Ферейро, но Андер отговори със страхотно спасяване.

Peña Sport обаче реагира скоро. И в 56 той щеше да вкара единствения гол в играта. Една добра локална комбинация завърши с тежък удар извън зоната на Álex, на който вратарят отговори възможно най-добре. Топката беше в точката за дузпа и Лезаун с глава отбеляза 1-0. В 60-ата минута Игоц беше контузен, а в 63-ата Галан не успя да вкара 2: 0 срещу Едера, което завърши голмайстора от далеч, стреляйки високо. Напротив, Peña Sport щеше да може да осъди мача, защото Замора се качи в търсене на изравнителния гол. Минута по-късно Едера също се провали в малка зона.

Замора опита, особено от фигури при подаване на корнер. Джефри го имаше в 79-ата минута, но неговият далечен удар прокара дъното на левия стълб на Андер. И почти с течение на времето Arizkuren успя да направи 2-0, но резултатът вече не помръдна.

La Peña Sport, с вчерашните три точки, напуска червения фенер и се доближава до спасителната зона на Втора дивизия Б.