• Facebook Messenger
  • Pinterest
  • Електронна поща
  • За печат

МАДРИД - Руската Надя Петрова, бивша световна десетка, участва в изненадата от деня на турнира в Мадрид, побеждавайки номер 1 в света, американката Серена Уилямс, на осминафиналите. Вместо това, Венера Уилямс и Йелена Янкович бяха сред най-добрите осем в състезанието.

С проблеми с левия ханш, Серена, шампион на Откритото първенство на Австралия, се поддаде с 4-6, 6-2 и 6-3 за два часа и 11 минути на Петрова, твърда щанчица, която е посочена като фаворит номер 16 на състезанието.

Американката вече беше победила мач точка срещу рускинята Вера Душевина във втория кръг. А Петрова вече беше победила Серена в последния мач, миналата година, в Шанхай, но има 6-3 дефицит срещу Северна Америка.

серена

Руската тенисистка, загубила миналата година в третия кръг в Мадрид (срещу швейцарката Пати Шнидер), ще се изправи срещу чехкинята Люси Сафарова, която победи румънката Александра Дългеру с 6-7 (4-7), 6- 1 и 7 -6 (8-6) в края на деня, вече призори в Испания.

С поражението на Серена само нейната сестра Венера, която победи италианката Франческа Скиавоне, остава сред шестте фаворита на този испански турнир, който се играе на глинести кортове и разпределя общо 3 500 000 евро награди.

По-възрастната Уилямс се отказа от сервиса си в началото и загуби първия сет, но след това се събра, за да победи 15-ия носител Schiavone 3-6, 6-1, 6-2.

С тази победа Венера ще се върне на второ място в класацията след седем години. На четвъртфиналите Венера чака победителката в дуела между Шнидер, бившата десетка на WTA, и австралийката Саманта Стосур, осмата носителка.

От своя страна Янкович победи Ана Иванович, No42 в света, която допусна 12 двойни грешки, в сръбския двубой 4-6, 6-4 и 6-1, за един час и 50 минути.

Янкович, седмият фаворит, скорошен финалист в турнира в Рим, ще се изправи на осминафиналите с испанката Анабел Медина Гаригес, която във вторник победи французойката Марион Бартоли.

Най-добрата физика на Янкович надделя в двубоя между двамата бивши световни номер 1. След като спечели втория сет, след въртележка от почивки от двете страни, Йелена физически смаза Ана, която направи своя дебют в Мадрид, тъй като миналата година не можеше да участва поради контузия в коляното.

Янкович, който достигна четвъртфиналите миналата година в този шампионат, с тази победа намали разликите със своя сънародник в техните мачове, все още в полза на Иванович 6-3. "Не играх най-добрия си тенис", каза Янкович, щастлив въпреки това след победата си.

Също така за втория кръг, местният Arantxa Parra Santonja спечели мача между специални гости на китайския Shuai Peng с невероятно завръщане. След като спаднаха с 6-1 и 3-1, испанците спасиха две мач топки, за да се наложат с 1-6, 7-6 (7-1) и 6-3. Съперник на победителя ще бъде израелката Шахар Пеер.