Севилистите надделяват с 1-2 с голове на Ракитич и, вече в добавеното време, от Мунир

Мадрид | 24 · 11 · 20 | 21:12 | Актуализирано в 23:16

севиля

Споделете статията

Шампионска лига: Краснодар - Севиля

The Севиля постигна героична победа в 95-ата минута срещу Краснодар във вторник (1-2), които запечатваха тяхната квалификация за нокаут етапите на Шампионската лига.

Героят беше Мунир, който след страхотно второ полувреме вкара победния гол в добавеното време и с „лошия“ си крак - десния.

Като Челси той също спечели в Рен със същия резултат (1-2), сега ще бъде оставено само да се реши в следващите две игри кой отбор е първият в групата.

Всичко изглеждаше добре за Севиля, когато Ракитич вкара след четири минути, но "биковете" не се оставиха да се бият, те напреднаха в линии и изравниха след почивката.

Едва през последната четвърт час учениците на Жулен Лопетеги, които бяха блестящи в промените, поеха отново командването и взеха трите точки.

Предвид липсата на десни защитници, испанският треньор избра да започне с Кунде отдясно и постави сръбския Гудел в центъра на защитата заедно с Диего Карлос.

Докато, Руският отбор започна с много обиден състав с французина Реми Кабела, се възстанови от коронавируса като основна новост, но не можа да разчита на главния си вратар Сафонов, болен от COVID-19.

Късметът се усмихна на Севиля от самото начало. Неуспех при излизане на топката от Газински беше използван от Окампос за галоп надолу вдясно, надминаване на Рамирес и преминаване в зоната.

Клирънсът се възползва от него на ръба на голямата зона Ракитич, за да свърже първо гаубица които влязоха в четката на десния стълб на руската врата. Страхотен гол (мин. 4).

След това Кунде, който беше много уверен в дясното крило от началния удар, подложи на изпитание руския вратар в друга контраатака, въоръжена от Окампос. Той наряза бразилеца Кайо, но ухапаният му удар бе изчистен от Городов.

Играта беше там, където испанският отбор искаше. Гол в дисагите и местните жители не успяха да преодолеят натиска на севилистите по целия терен.

На половин час, Краснодар се канеше отново да си стреля в крака. Шведът Берг докосна топката с една ръка, но съдията прецени, че играта е неволна и не посочи дузпа.

Местните се събудиха едва в последните минути на първото полувреме. Няколко загуби на посетители в центъра бяха достатъчни, за да дадат живот на руския отбор.

С всичко, Кабела беше единствената, която наруши целта на Севиля след добър стаж, но изстрелът му отиде до ръкавиците на Ваклик.

Краснодар изпревари линии след почивката с входа на бразилския Вандерсон. Първо Клаесон подложи на изпитание вратаря на Севиля, а след това Кабела имаше непобедим шанс да отбележи изравнителния гол.

Гуделл не успя да извади топката, французинът я открадна и се изправи срещу Ваклик, надмина го и когато изглеждаше, че празният гол е неизбежен, Кунде се появи и докосна топката достатъчно, за да бъде изплюта от гредата (мин. 49).

Предупредиха Севиля. Лопетеги не искаше изненади и представи Джордан на терена за Оскар. Испанският отбор искаше да си върне контрола.

Не проработи. Точно след като Де Йонг имаше 0-2 в обувките си, местните жители успяха да изравнят чрез Вандерсон, който вкара пас от Олсон (мин. 56).

Партията стана подгласничка. Оливър излезе нетърпелив и намери съюзник в много активен Мунир. Севиля не беше доволна.

Идриси имаше в ботушите си победния гол в контраатака, но изстрелът му след дриблиране към Смолников беше изчистен по чудо с лицето на Городов. Промените на Лопетиги започнаха да работят.

Последните минути бяха обсада на sevillista. Руският екип беше изчерпал бензина. Лопетеги имаше много амбиции, но му липсваше креативност.

Но се появи Мунир. Нападателят беше опитал по всякакъв начин през второто полувреме, но не се отчайваше. Очаквам с нетърпение вашата възможност. При последното издишване той получи топката в зоната, първият му опит се провали, но ударът му с десен надмина руския вратар. Гол и Севиля се класираха за осминафиналите (мин. 95).

Информационен лист:

1 - Краснодар: Городов; Смолников, Мартинович, Кайо, Рамирес; Газински, Кабела (Уткин, мин. 85), Олсон (Вилена, мин. 67); Claesson (Chernov, min.84), Suleymannov (Wanderson, min.46) и Berg (Ari, min.67).

2 - Севиля: Vaclik; Ескудеро (Рекик, мин. 61), Гудел, Диего Карлос, Кунде; Фернандо, Оскар (Джордан, мин. 53); Ракитич (Оливър, мин. 61), Окампос (Идриси, мин. 72), Мунир; и Де Йонг (En-Nesyri, мин. 72).

Цели: 0-1, мин. 4: Ракитич. 1-1, мин. 56: Вандерсон. 1-2, мин. 95: Мунир.

Рефер: Марко Гуида (ITA). Той предупреди Сюлейманов и Йордания.

Инциденти: мач, съответстващ на четвъртия ден от Шампионската лига, изигран на стадион Краснодар пред 10 000 зрители.