Алмати (Казахстан) - шотландските футболисти загубиха във финалния мач от група В2 на Лигата на нациите с 0: 1 в Израел и за тяхна сметка преминаха в елитната лига А от чехите, които победиха Словакия с 2: 0. Напротив, отива в трета дивизия C. След французите и испанците, италианците и белгийците си осигуриха участието във Финалната четворка за победа в днешното състезание.

пътя

"Squadra azurra" доминира в група А1 след победа с 2: 0 в Босна и Херцеговина, белгийците спечелиха група В, тъй като в директен двубой за повишение също победиха благодарение на два гола от Ромелуа Лукакуа Дания с 4: 2. Турнирът, който се провежда следващия октомври, има изцяло нов отборен състав в сравнение с миналогодишната премиерна година, на която присъстваха холандците, англичаните и швейцарците, както и печелившият португалец.

Въпреки че шотландците дойдоха в Израел с условието, че могат да загубят, ако чехите се откажат, те не можаха да вземат нито една точка. Въпреки че капитан Робъртсън се завърна в състава си след лека контузия, израелците бяха по-активни в началото. През 19-ата минута вратарят Маршал все пак отправи удар на Менахем, но в края на първото полувреме това не беше достатъчно за удара на Саломон, който направи успешен слалом преди това.

Гостите си пробиха път до шансове за гол едва в края на мача, но вратарят Марчано отправи два удара от Грифитс и опитът на Маккени завърши точно отвън. Шотландците, които два пъти победиха победителя в групата от Чехия, не триумфираха в двойната игра през ноември на терените на съперниците, те също загубиха с 0: 1 в Словакия.

Освен чехите, австрийци, унгарци и уелсци също постигнаха повишение в Лига А, докато футболисти от Босна и Херцеговина, Исландия, Швеция и Швейцария или Украйна напускат елита. Съдбата на неигран мач поради карантина в украинския отбор ще бъде решена от дисциплинарната комисия на УЕФА.

Австрийците загубиха в група В2 от 61-ата минута след гола на Захида за Норвегия, който трябваше да играе с отбор В заради коронавирус в състава. Норвежците трябваше да вкарат още един гол, за да продължат напред, но не успяха да го направят и вместо това Гърбич изравни в 94-ата минута.

Освен словаците, в Лига С. изпадат и футболисти от Турция, България и Северна Ирландия. Те научиха за изпадането си два часа преди мача, когато дисциплинарната комисия на УЕФА реши, че непобеденият дуел на групата в неделя B1 между Румъния и Норвегия беше замърсен с резултат 3: 0 в полза на румънците.

Футболистите на Казахстан, водени от чешкия треньор Михал Билек, загубиха с 1: 2 от Литва във финалния кръг на Лигата на нациите, а през март 2022 г. ще играят за оставане в Лига С с Молдова. Казахстанците трябваше да спечелят у дома в Алмати, за да изпреварят Литва в таблицата и да избегнат да играят игри на последно място.

В 38-ата минута домакините изпревариха Абат Аджмбетов, но радостта от обвиненията на Билек продължи само две минути до изравняването на Модестас Воробйовас. Шансовете на казахстанците за победа в 50-ата минута бяха намалени с изключването на капитана Исламбек Куат, а Арвидас Новиковас обърна резултата.

Бившият селекционер на чешкия национален отбор Билек пое националния отбор на Казахстан миналата година и отборът му сега чака битката в НЛ, за да остане в третата най-висока дивизия. В двойната игра казахстанците ще се изправят срещу молдовците, които завършиха четвърти в група С3 след загуба с 0: 1 в Косово. Втората двойка е съставена от кипърци и естонци. Най-успешните отбори в това измерване ще бъдат запазени, останалите два ще бъдат изпаднали в най-ниската D лига.

Победата в група C4 и повишението в лига B бяха осигурени от албанците, които победиха Беларус с 3: 2 у дома. Словенците са щастливи да бъдат повишени в група С3 след равенство 0: 0 в Гърция. Арменците също се класираха във втората най-висока дивизия, побеждавайки Северна Македония с 1: 0 и спечелвайки група С2 за сметка на скорошен участник в Европейското първенство. Те спечелиха, въпреки че загубиха домашната си среда и трябваше да играят в Никозия, Кипър, поради спорове с Азербайджан за Нагорни Карабах.

Резултати от шестия кръг на Футболната лига на нациите

Група А1:

Босна и Херцеговина - Италия 0: 2 (0: 1)

Бранки: 22. Белоти, 68. Берарди.

Полша - Холандия 1: 2 (1: 0)

Цели: 6. Jóžwiak - 77. Изплащане от пен., 84. Wijnaldum.

Белгия - Дания 4: 2 (1: 1)

Цели: 56º и 69º Лукаку, 3-ти Тиелеманс, 84º De Bruyne - 17º Вятър, 87º Куртуа.

Англия - Исландия 4: 0 (2: 0)

Бранки: 80. до 84. Фоден, 20. Ориз, 24. Планина. ČK: 54. Саварсон (остров).

Сърбия - Русия 5: 0 (4: 0)

Бранки: 25. до 45. + 1 Йович, 10. Радонич, 41. Влахович, 64. Младенович.

Уелс - Финско 3: 1 (1: 0)

Голове: 29. Уилсън, 46. Джеймс, 84. Мур - 63. Пуки. Червен кръст: 12. Уронен (Финландия).

Армения - Северна Македония 1: 0 (0: 0)

Гол: 55. Амбаркумян. Играно в Никозия (Кипър).

1.Армения63две19: 6единадесет
две.Северна Македония6две319: 89
3.Джорджия61416: 67
4.Естония60335: 93

Група C3:

Косово - Молдова 1: 0 (1: 0)

Бранка: 31. Кастра. CC: 85. Дрешевич (Косово).

Казахстан - Литва 1: 2 (1: 1)

Голове: 38. Аджмбетов - 40. Воробьовас, 90. + 4 Новиковас. Червен кръст: 50. Куат (Казахстан).

Албания - Беларус 3: 2 (3: 1)

Голове: 20 и 27 от писалката. Cikalleshi, 44. Manaj - 35. Skavyš, 80. Ebong.

1.Албания63две18: 4единадесет
две.Беларус631две10: 810
3.Литва6дведведве5: 78