Отборът на Гуардиола ще бъде на четвъртфиналите, като е третият отбор на Англия, след Манчестър Юнайтед и Тотнъм

Лондон | 13 · 03 · 19 | 00:29

шалке

Споделете статията

Градът, до стаи с фестивал. Мартин Рикет/PA Wire/dpa

Манчестър Сити тръгна, за да запечата мястото си на четвъртфиналите в Шампионската лига и помете Шалке 04 (7-0) с голове от Серджо Агуеро, Лерой Сане, и двете двойно, Бернардо Силва, Фил Фоден и Габриел Хесус за да се получат ясни 10-2 в равенството.

Аржентинецът стана главен герой на срещата в първа част, белязана от явното господство на "Гражданите", и един Шалке 04 приклекнал, търсейки възможност, която на практика беше невъзможна.

Въпреки агресивните единадесет, които Доминико Тедеско пусна на терена, треньорът на германския отбор, Град, със Силва и Илкай Гюндоган в центъра на терена, той скоро пое топката и превърна цялата игра във вратата на спорния Ралф Ферман.

На 13 минути Сити, фокусиран върху това да се възползва от гърбовете на германските крайни защитници, намери първия си риф, с дълбоко подаване от Кайл Уокър, който Рахим Стърлинг вдигна, подкара до целта и остави за Агуеро да се срещне пост.

Аржентинецът предупреди и няма да се провали отново. PСлед половин час Бернардо Силва беше съборен в района от Брума и съдията Клемент Търпин посочи единадесет метра. Спорната дузпа за малкото търкане между двамата играчи не беше разгледана от Турпин с VAR и Агуеро, а ла Паненка, в крайна сметка осъди равенството.

Целта събуди англичаните и Агуеро постигна петия си гол в „Шампиони“'като направи добър пас от Стерлинг и, почти залитащ, победи Ферман под краката.

С Шалке принуден да вкара три гола и да не получава повече, за да форсира допълнително време, Зинченко намери Сане без марка в групата, две минути след втория, а германецът, преди бившия си отбор, удължи победата.

Дори не епидемията от нараняване на отбраната, която принуди Пеп Гуардиола да постави Данило за централен, направи вдлъбнатина в небесния, който излезе през второто полувреме със същото отношение като в първото и намери в първите десет минути с два гола, отменени за офсайд.

Първият, от Sané, добре анулиран, а вторият, от Sterling, чрез немския, коригиран от VAR и считан за добър, завършвайки четвъртината на играта.

Градът, който вече намаля революциите, все още имаше време да продължи да наказва депресираните Шалке и Бернардо Силва завърза „малката ръка“ с изстрел вътре в зоната и Фил Фоден постави сета на таблото, като се възползва от страхотна пратка от Сане, преди Габриел Хесус да се присъедини към партито със седмия.

Сити ще бъде на четвъртфиналите на "Шампионите" за втора поредна година, като е третият английски отбор, след Манчестър Юнайтед и Тотнъм Хотспур, в тази кампания.

- Информационен лист:

7 - Манчестър Сити: Едерсън; Уокър, Лапорт (Делф, м.72), Данило, Зинченко; Б. Силва, Гюндоган, Д. Силва (Фоден, м.64); Стерлинг, Агуеро (Габриел Хесус, м. 64) и Сане.

0 - Шалке 04: Ферман; Oczipka, Sane, Stambouli, Bruma; Сердар, Бенталеб, Коноплянка; Burgstaller (Teuchert, m.79), Embolo (Skrzybski, m.69) и McKennie (Mendyl, m.74).

Цели: 1-0, м.35: Агуеро. 2-0, м.38: Агуеро. 3-0, м.43: Сане. 4-0, м. 56: Стерлинг. 5-0, м.71: Бернардо Силва. 6-0, м.78: Фоден. 7-0, м.84: Габриел Исус.

Рефер: Клемент Търпин (FRA). Той увещава Данило (м. 48) и Зинченко (м. 69) от местните жители и Брума (м. 32), от посетителите.

Инциденти: Втори мач от осминафиналите на Шампионската лига, игран на стадион "Етихад".