Каталунският отбор добавя четвъртата си поредна победа в Евролигата с хоров баскетбол

Ginés Muñoz | 09 · 11 · 18 | 20:51

продължава

Споделете статията

Томас Хьортел (в) вкарва пред защитата на Химки. EFE

The Барселона Ласа постигнаха четвъртата си поредна победа в Евролигата, побеждавайки руския Химки (80-87) с хоров баскетбол, който победи московския успех към московския успех в тройките.

27 точки и 17 вкарани тройки на Алексей Швед не бяха достатъчни за отбора на Георгиос Барцокас да вземе победата, неспособен да спре доминирането в боята на Преди Томич (16 точки и 6 борби) и Крис Сингълтън (16 точки и 4 борби) и попадението от периметъра на Томас Хъртел (18 точки и 8 асистенции).

Той стартира Барса, благодарение на кошниците на Сингълтън, Томич и Ханга (0-6, мин.). Химки обаче беше активиран в мача с частични 8-0, от ръката на Shved и Bost, които стартира местният фестивал на тройките в тази първа стая (8-6, мин. 4).

Каталунците отговориха с най-добрия си аргумент, доминирането на Томич в живописта, което той не можа да намери противоотрова в руския отбор, и се върнаха, за да продължат напред (9-12).

Но оттам нататък Химки и успехът му от линията 6.75 продължи да доминира в играта. Гил, Крокър и Швед бяха следващите, които вкараха от периметъра, а московският отбор постигна максималното си предимство през цялата игра (21-14, мин. 8).

Пет точки подред от Клевър Намалиха разстоянието за каталунците и друг кош на Швед постави крайните 23-19 в края на първата четвърт.

The Барселона напусна Химки четири минути, без да отбележи в началото на втората част. И Хьортел командваше операции за преобръщане на играта (25-30, мин. 16).

Тези на Пешич те също доминираха в битката и докато Химки не възстанови успеха си в тройката, той не се върна в катастрофата.

Jenkis и Bost, последният на клаксона, върнаха равенството на таблото (38-38) на почивката. Но 2 + 1 от Томич и тройка от Хьортел отново изведоха Барса напред в началото на рестарта.

въпреки това, Швед няма да позволи на отбора на Пешич да излезе на таблото и осем от почти поредните му точки поставят масите отново на Mytishchi Arena (48-48).

Когато руската звезда трябваше да си вземе почивка, след зареждане с четвъртия си щаб, Барса отново успя да избяга на таблото, благодарение на други добри минути от Хьортел и особено Сингълтън, много активен от двете страни на корта.

Каталунците постигнаха максимума (53-62, мин. 28) и само крокър тройки Те спряха локално кървене и Томас спря локално кървене (59-67).

Химки се ангажира отново, разбира се, отново с тройките на Бост и Швед, но в Барса всички се появиха по едно или друго време, за да помогнат.

Този път беше ред на Ханга, Клавер и Пангос, преди още един кош от Швед, тройка от Мония и партньор от Томас отново коригираха електронния резултат (75-76, мин. 36).

Но Барса този път не беше изненадан от съперника си. Солиден в защита той изигра няколко много сериозни последни минути, в които Томич монополизира цялата офанзивна известност, за да привлече руската помощ за защита и да помогне на съотборниците си.

През последните два сезона каталунците загубиха безброй мачове като този петък, но днес той потвърди това през тази година екипът има повече талант и характер от предишните две.

Информационен лист:

• 80 - Химки (23 + 15 + 21 + 21): Швед (27); Bost (9), Jenkins (6), Gill (7), Jordan (2) - пет старта - Thomas (9), Crocker (17), Zaytsev (-), Zubkov (-) и Monia (3).
  • 87 - Барса Ласа (19 + 19 + 29 + 20): Хьортел (18), Курич (8), Ханга (6), Сингълтън (16), Томич (16) - стартиращи пет - Ориола (5), Рибас (- ), Pangos (8), Claver (10) и Smits (-).
  • Съдии: Луиджи Ламоника (ITA), Борис Рижик (UCR), Милия Войнович (SRB). Те елиминираха Крокър за пет лични фала (мин. 39).
  • Инциденти: Мач от шестия ден от редовната фаза на Евролигата, изигран на Mytishchi Arena пред 7,151 зрители.