Каталунците печелят в Лос Карменес въпреки отсъствието на Меси и временното равенство на Гранада

Гранада | 02 · 04 · 17 | 12:16

своя

Новини, запазени във вашия профил

Лига: Гранада - Барселона

The Футболен клуб Барселона спечели на стадион Нуево Лос Карменес граната за 1-4, което ви позволява да останете две точки зад лидера Реал Мадрид -този с една игра по-малко - в битката за титлата в лигата.

Отборът на куле напълно доминира първа част, в която продължи напред с гол на уругваеца Луис Суарес, докато през второто полувреме, което беше по-балансирано, французинът Jeremi Boga изравни за местните.

Тогава Пако Алкасер, след майсторски пас на Луис Суарес, хърватинът Иван Ракитич и бразилецът Неймар Джуниър запечатваха гостуващата победа срещу а граната.

Треньорът на Барселона, Луис Енрике Мартинес, нямаше началния си централен партньор, оставяйки Жерар Пике без да цитира и французина Самуел Умтити на пейката, където Андрес Иниеста също отседна, с аржентинеца Хавиер Маскерано и французина Жереми Матийо.

Този, който отговаря за оформянето на атакуващия тризъбец с бразилеца Неймар и Луис Суарес, преди загубата чрез спиране на аржентинския Меси, беше португалецът Андрес Гомеш, който играеше отблизо вдясно, но винаги се оттегляше преди издиганията на местния бузар Хектор Ернандес.

Нараняването на бразилеца Рафиня Алкантара в четвърт час обаче доведе португалеца до центъра на терена, а наскоро влезлия Пако Алкасер вдясно от атаката.

Треньор на Гранада, Лукас Алкараз, запази защитата от пет душиs, но той леко промени обичайната си рисунка, за да подсили медала с трети полузащитник, ивуариеца Victorien Angban.

Както се очаква, Барселона имаше повече топката през първото полувреме срещу Гранада, която далеч не отстъпи, въпреки че му беше трудно да движи свободно топката, а мексиканецът Гилермо Очоа трябваше само да действа през първата четвърт на играта на дълга топка от гостите, която той пристигна точно навреме, за да отклони опитът на Луис Суарес.

Първият опит на андалусийците беше индивидуална акция на украинеца Артем Кравец, който не намери гол с изстрела си.

Най-добрият шанс за гости в първото полувреме беше в 24-ата минута през умишлен удар към гредата на Луис Суарес след игра на Неймар, чийто изстрел след гол не беше разрешен за офсайд.

Вариантът да отбележим, че три минути по-късно имаше Барселона също беше съвсем ясен, но самият Луис Суарес се натъкна на две добри спасявания от Очоа, особено второто като отклонява изстрела му от упор.

Същите протагонисти се появиха след половин час игра, като уругваецът поиска наказание от арагонския рефер Хайме Латре за грабването на друга топка, която отблъсна мексиканския гол.

Отклонен удар на хърватина Иван Ракитич предшества вратата на Барса, белязан от Луис Суарес след побой, този път да, Очоа с перфектен вазелин след като спечели гърба в добра дълга пратка от Jordi Alba.