Венера Уилямс беше елиминирана в първия кръг, след като загуби с 6-7 (2), 6-3 и 6-4 от чехкията Люси Сафарова

Испанците Карла Суарес-Наваро и Гарбине Мугуруса имаха различна съдба в турнира WTA Tour Masters 1000 в Синсинати, когато първият остана в състезанието, а вторият беше елиминиран.

наваро

Суарес-Наваро, петнадесетият носител, се проправи във втория кръг на турнира ATP Tour Masters 1000 в Синсинати, побеждавайки българката Цветана Пиронкова с 6-3, 1-6 и 6-2.

25-годишната тенисистка от Канарските острови, въпреки че допусна пет двойни грешки, които й костваха загубата във втория кръг, в крайна сметка тя беше далеч по-добра от съперничката си във всички аспекти на играта и постигна третата победа в сблъсъците, които и двамата поддържат като професионалисти.

Испанската играчка, която току-що е стигнала до четвъртфиналите в турнира в Торонто, се нуждае от час и 52 минути, за да получи пропуск за втория кръг, където ще се изправи срещу французойката Полин Парментие.

Суарес-Наваро се възползва от шест от 12-те възможности, които му се наложи да пробие сервис и спаси 5 от 10 от отпуснатите, докато постигна 64 процента успех с първия сервис и спечели 29 от 49 възможни гола.

Канарският тенисист направи най-добрия си тенис в третия кръг, когато победи Пиронкова с играта отзад на корта, тя си беше безопасна почивка и винаги постигаше решаващите цели.

Мугуруса, 20 и двадесет и седма в световната ранглиста, беше изненадан от германката Аника Бек, на същата възраст, която достигна до основното теглене, като се класира като номер 66 в списъка на WTA, но беше по-последователна от своята съперница, която спечели отново за втори път като професионалист.

Докато италианката Сара Ерани, четиринадесета поставена, дебютира с упорита победа със 7-5, 3-6 и 7-6 (2) над белгийката Янина Викмайер, която влезе в основната схема чрез квалификационния кръг.

Американката Винъс Уилямс също се бори, но беше елиминирана в първия кръг, когато загуби с 6-7 (2), 6-3 и 6-4 срещу чехкинята Люси Сафарова, шестнадесета сестра.

Денят също видя триумфите на всички семена, които изиграха съответните си мачове във втория кръг, като румънката Симона Халеп, втора поставена, която победи белгийката Кирстен Флипкенс с 6-4 и 6-2.

Докато рускинята Мария Шарапова, петият носител, трябваше да се бие, преди да надделее с 6-1, 3-6 и 6-3 пред американката Медисън Кийс.

Датчанката Каролайн Возняцки, дванадесета поставена, победи китайката Шуай Джанг с 6-2 и 6-3.

Пълни резултати от втория ден на турнира, който се играе на твърд корт и разпределя награди на стойност 2 567 000 $: