Кастелон ще се изправи срещу канадския Auger-Aliassime в търсене на финала в Кьолн

баутиста

Роберто Баутиста надмина поляка Хуберт Хуркач (7-6, 5-7 и 6-0) и ще се изправи срещу канадеца Felix Auger-Aliassime в полуфиналите на турнира в Кьолн,, който спечели в поредния мач от четвъртфинала срещу молдовския Раду Албот (6-3 и 6-0).

По този начин, Баутиста се присъединява към другия оцелял испанец в състезанието Алехандро Давидович, който този петък също достигна полуфиналите, след като победи австриеца Денис Новак (6-3, 2-6 и 6-3) и ще играе за място на финала с германеца Александър Зверев.

Баутиста напредна в немското състезание ATP 250 за два часа и половина от този турнир на твърди кортове на закрито. След като затвори деня в четвъртък с добър мач срещу французина Жил Симон, Хуркач се сби и продаде поражението си скъпо в два тесни сета.

В първия Баутиста се нуждаеше от точно един час, за да довърши полския тенисист, който загуби сервис в третия гейм и след това го възстанови в десетия, за да изравни сблъсъка (5-5) и накрая да отведе сета в тайбрек. В него Баутиста беше по-ефективен и се възползва благодарение на 7-4, които доведоха до следващия сет.

Хуркач реагира и в стегнат ръкав успя да изравни дуела с 5-7, който отстъпи място на финалния рунд. Изтощен, полският тенисист отстъпи на Баутиста, който се превърна в циклон, който опустоши съперника му с категоричните 6-0, които му послужиха за достигане до полуфиналите.