възстанови

Ти си тук

Торонто се възстанови и потопи Лейкърс допълнително

02:14 12/08/2015 | Raptors излязоха от серия от нокаути с три мача и победиха Lakers в Канада. Беше 102-93, като Лоури и Рос бяха фигури.

Торонто се възстанови с добра победа у дома срещу Лос Анджелис Лейкърс със 102-93, като по този начин сложи край на лошата серия, с която дойде (беше загубил три поредни преди днешния мач) и избягва да падне още няколко позиции на Изток. Raptors получиха въздух през последните няколко дни без късмет срещу съперник, който изобщо не се справя добре и който в момента е дъното на Запада.

Историята обаче се придържаше към благоприятна за Лейкърс. Въпреки че не мина твърде дълго, Angelenos се възползваха от лошото начало от помещенията, за да отпечатат първи чист и дръпнал 15-8. Това беше поредица от превъзходство, която продължи не повече от пет минути, тъй като Торонто намери баланс с точките на Рос.

Рос вкара 13 от 25 точки, които Торонто вкара през първия период, с добра ръка от тройките (3/5) и на няколко пъти бе асистиран от аржентинеца Луис Скола. Raptors взеха началото 25-23, с доста разпределен гол за посетители и в отбор, който отслабна с изминаването на минутите.

„Лейкърс“ продължаваха да гребят срещу настоящите, които искаха да обърнат мача, но Торонто винаги намираше някои решения, за да остане напред. Всеки калифорнийски опит беше разочарован и без съмнение ключовият човек за Raptors по време на този пасаж беше Lowry. Шумът на разбойника, който включваше 4 тройки за седем минути, изведе домакините 52-42 при влизане в дългата почивка.

Третото тримесечие продължи със същата тенденция, макар и с добавянето на добър тласък на Брайънт да обърне тенденцията. Кобе бе изпратен с няколко точки, но Торонто продължи, или с ДеРозан, с първите и единствени точки на Скола през нощта, или дори с гореща серия от Бийомбо. Както и да е, натискът от Лос Анджелис имаше малко ефект в полумрака на периода и с 10-2 серия Лейкърс изравни дуела в 71.

Някои точки от Рандъл и Ръсел бяха кислород за Лагунерос в този лифт и по време на откриването на последната четвърт същата процедура се повтори и Лейкърс се биха (добавяйки значението на фигура на Кобе в тяхната). Но Рос и Лоури се появиха в най-трудния момент за Raptors, отключвайки игра, която беше близо и дори да напуснат Торонто 98-85 с две минути до края.

Там надеждите на Лейкърс бяха изгасени, които през последните няколко практически не нараниха и позволиха на Торонто да приключи играта в своя полза. Biyombo (още една страхотна игра) и Джоузеф дадоха финални цифри за победата на канадците 102-93, в много ценна победа за това, което предстои.

С тази победа Raptors са с положителен рекорд от 13-9, но предвид загубите, претърпени през последната седмица, те се позиционират на шесто място в своята конференция. Следващата сряда Торонто отново ще бъде местен и ще получи повече от атрактивен двубой, тъй като ще се изправи срещу Сан Антонио. Шоу за националната арена с аржентинския дуел между Скола и Ману.

. Луис Скола (Торонто Раптърс): стартер, 2 точки (0/3 на двойки и 2/2 на свободни), 1 рикошет, 2 асистенции, 1 кражба, 2 загуби и 3 лични фала за 16m32s.