Испанският защитник дава победа на отбора си срещу Сергей Ибака от Оклахома Сити Тъндър (96-99)

Минесота | 12 · 03 · 16 | 12:12

тройка

Новини, запазени във вашия профил

The база Рики Рубио беше испанският герой на деня в НБА като вкара тройка на клаксона, за да даде победа на Минесота Тимбървулвс над Оклахома Сити Гръм на Серж Ибака (96-99), докато силата напред Пау Гасол остана на ръба на "трипъл-дабъл" при загубата от Маями Хийт (96-118) и точният страж Хосе Мануел Калдерон също падна от Лос Анджелис Клипърс (101-94).

На Чесапийк Енерджи Арена Рубио се открои над своите съотборници, като вкара след страхотна игра, изстрел от три с оставащи 0,2 секунди от времето за регулиране, като се избягва удължаването. Въпреки това, тези от Минеаполис (21-45), които прекъснаха поредица от две поредни загуби, остават предшестващи от Западната конференция и дъното на Северозападната дивизия.

Позиторът на Ел Масноу също демонстрира с майсторско изпълнение, в което беше на две борби от подписването на "трипъл-дабъл". Така каталунецът, който имаше почти 36 минути на корта, вкара 13 точки -4 от 9 полеви удара, включително 3 от 6 тройки и 2 от 2 от личния състав-, даде 12 асистенции, лидер на отбора си в този аспект на играта, улови осем борби - всички в защита - и възстанови три топки.

Междувременно испано-конгоанският силов нападател Серж Ибака не вкара нито една точка за 20 минути, но събра две борби - и двете в защита - възстанови топка и постави тапа. 28-те гола на Кевин Дюрант и 26-те на Ръсел Уестбрук бяха недостатъчни срещу съперника му, който имаше 25 от нападателя Горги Диенг и 20 от Андрю Уигинс. Гръмотевиците (44-21) са трети на Запад и лидери на Северозападната дивизия.

Поражения от Пау Гасол и Миротич и Калдерон

По-малко късмет имаше Пау Гасол, който загуби от Чикаго Булс срещу Маями Хийт (96-118), така че Илинойс (32-32), девети в Изтока и четвърти в Централната дивизия, усложняват присъствието си в плейофите за титлата; осмият квадрат на конференцията е последният, който има достъп до битката за ринга.

Този от Сант Бой обаче се справи отлично за почти половин час на терена; той постигна 17 точки -7 от 12 полеви гола, включително 2 от 3 тройки и 1 от 2 от личния състав-, той улови 12 борби - девет от тях в защита - и с девет асистенции остана една от третата си тройка - дубъл 'на сезона. Освен това той сложи две тапи.

От своя страна, Испано-черногорският енергиен нападател Никола Миротич вкара шест точки -1 от 4 изстрела от полето и 4 от 4 от личния състав - за 19 минути игра, в които той също имаше време да улови три борби - всички в защита - да даде асистенция и да възстанови топка.

Междувременно базата на Естремадуран Хосе Мануел Калдерон падна с Ню Йорк Никс срещу Лос Анджелис Клипърс (101-94), въпреки доброто представяне на латвийския силов нападател Кристапс Порцингис -23 точки- и след като се поддаде на добрата работа на защитника Крис Пол -24 точки и 15 асистенции-. Тези от Манхатън (27-40) остават предпредпоследни от Изтока и трети от Атлантическия отдел.

Този от Вилянуева де ла Серена не изкара добре нощта, в която игра 38 минути, докато не беше изключен за лични фалове. По този начин той вкара само две точки -1 от 7 полеви гола, събра четири борби - всички в защита - предложи седем асистенции, като лидер на отбора си в този аспект на играта и открадна топка.

Последно, Мемфис Гризли, все още без контузен Марк Гасол, Те победиха Ню Орлиънс Пеликанс (121-114) в продължения, в двубой, в който 33-те точки на стража Ланс Стивънсън и "трипъл-дабъл" на нападателя Мат Барнс бяха ключови -26 точки, 11 борби и 10 асистенции -. С това, Тенеси (39-26) са пети в Западната конференция и втори в Югозападната дивизия след тези, които вече са класирани за "плейофите" на Сан Антонио Спърс.

Центърът на Сант Бой претърпя операция преди две седмици заради фрактура на десния крак, той ще пропусне остатъка от сезона и е съмнение за Олимпийските игри в Рио.