След равенството между Русия и Холандия, момичетата на Мики Ока завършиха на второ място в група А

Барселона | 25 · 07 · 13 | 23:58

играе

Новини, запазени във вашия профил

Испанският женски отбор по водна топка ще се изправи срещу Нова Зеландия на осминафиналите, след като преобладаващо преодоля процеса срещу Узбекистан (20-4) в мача, който затвори първата групова фаза.

След равенството между Русия и Холандия (11-11), момичетата на Мики Ока завършиха на второ място в група А, което ги поставя в същата таблица като САЩ - настоящ олимпийски шампион- че при липсата на центрирането му срещу Бразилия ще бъде негов съперник в хипотетичен четвъртфинал.

Както се очакваше, мачът срещу узбеките нямаше история. Пред олимпийските вицешампиони имаше Пепеляшка на шампионата, млада плячка, която в първите два мача срещу Русия и Холандия получи 52 гола и можеше да отбележи само девет, което предсказа спокойна победа за испанците.

Въпреки това, Ока заложи да даде вход на своя гала отбор, който още от първите секунди изпращаше на таблото с дузпа от капитана Дженифър Парежа. От този момент нататък испанците се посветиха на тормоза на съперничещата цел и успяха да пробият вратата на Духанова още до седем пъти през първия период, като Андреа Блас беше максималната опора, като вкара 3 гола през първите осем минути.

Междувременно, умишленият отбор, обучен от Акбар Садиков, можеше да вкуси само вкуса на гола от ръката на Рамиля Халикова.

През втория период испанците забавиха марша и намалиха успеха си в атака, отчасти до три брилянтни спасявания на Духанова, които заслужаваха аплодисментите на публика, заразена от ниския ритъм, който представи мачът.

Съзерцателният ритъм на испанките продължи и след възобновяването. "Воините" обаче показаха защитната си сила и оставиха чист лист за петнадесет минути, докато в атака не искаха да злоупотребяват с малоценността на Узбекистан.

В последния период Испания пусна и Плюсова - два пъти - и Халикова успяха да отбележат три гола. Накрая тези на Ока в крайна сметка спечели с шестнадесет гола разлика в който със сигурност ще бъде най-спокойният мач, който ще трябва да изиграят на тези Световни купи. В събота срещу Нова Зеландия започва моментът на истината.

20 - Испания (8 + 3 + 6 + 3): Естер; Anni Espar (2), Ortiz (1), Pareja (2.1p), Pilar Peña (2), María García (2) и Laura López (-) - стартиращ отбор-, Bach (1), Tarragó (1) Lorena Miranda (1), Блас (6), Месегер (2) и Патрика Ерера.

4 - Узбекистан (1 + 0 + 0 + 3): Духанова; Дадабаева (-), Саранча (-), Плюсова (2), Щеглова (-), Халикова (2) и Зинурова (-) - стартиращ отбор-, Джумалиева (-), Иванова (-), Морозова (-), Хамитова (-), Плюсова (-) и Шльонская (-).

Съдии: Габор Фогел (HUN) и Амбър Дрюри (САЩ). Те изключиха Андреа Блас, Мати Ортис, Парежа (2), Пеня и Тараго от страна на Испания и Александра Саранча (3), Пилусова и Морозова (3), от страна на Узбекистан.

Инциденти: Мач от третия ден от група А на Световната купа в Барселона, изигран в басейна на Бернат Пикорнел пред около 500 зрители.