ТОРОНТО - Вече е пропуснато. В първия си мач датчанката Каролайн Возняцки, номер 1 в света, загуби във втория кръг на турнира в Торонто, в Канада, срещу италианката Роберта Винчи с 6-4 и 7-5, което беше максималната изненада на състезание.

която победи

Возняцки поведе с 5-1 във втория сет и изглежда се върна сет във втория рунд. Но италианецът реагира с три точки за пробив и взе изненадващата победа.

Датчанката, критикувана от много хора, защото все още не е спечелила титла от Големия шлем, е само на 21 години и вече има 17 корони на сингъл, като пет от тях са постигнати тази година.

През 2011 г. атрактивната датчанка спечели в Дубай, Индиън Уелс, Чарлстън, Брюксел и Копенхаген, в допълнение към падането на финалите в Доха и Щутгарт.

Въпреки това, той вече има три поредни турнира, без да стигне поне до четвъртфиналите, защото загуби в осминафиналите на тревата на Уимбълдън, във втория кръг на глинеста Бастад и сега във втория кръг, при дебюта си, в Торонто цимент.

"Бих искал да спечеля този сет и особено след като водех с 5-1 във втория", каза датчанинът. "Не обичах да губя, но нищо не мога да направя, освен да практикувам и да се опитвам да се справя по-добре", призна той.

По този начин Винчи, седем години по-възрастен от Возняцки, спечели първия мач между двамата в основната верига на WTA, точно в много важно състезание, което разпределя $ 2 050 000 в награди и е част от турнето в Северна Америка, което ще доведе до US Open, четвъртият и последният Голям шлем.

Точно този сезон е най-добрият за Винчи, настоящ номер 22 в класацията, тъй като спечели три от шестте си титли, празнувайки в Барселона, Хертогенбош и Будапеща.

В осминафиналите Винчи ще се срещне в четвъртък със сръбкинята Ана Иванович, бивш световен лидер, която победи чехкинята Ивета Бенесова с 6-3 и 6-2, излезе от квалификационната фаза.

Носителят, който се класира за втория кръг, макар и без игра, беше китайският На Ли, шестият фаворит и шампион тази година на Ролан Гарос. Той направи проста стъпка поради непредставянето на своя сънародник Шуай Пен, поради контузия.

След това Ли ще изиграе първия си мач, точно на осминафиналите, срещу австралийката Саманта Стосур, 10-ия носител, който победи голямата местна надежда, гостуващата Александра Возняк, с 6-3 и 6-4.

Чехкинята Петра Квитова, седмият фаворит и собственик на короната на Уимбълдън, победи испанката Анабел Медина Гаригес с резултат 7-6 (7-3) и 6-3.

В следващата инстанция Квитова ще се изправи срещу германеца Андреа Петкович (11-и), който победи унгарката Грета Арн от квалификации с 6-4 и 7-5.

Серена Уилямс победи Гьоргес в два сета AP

Американката Серена Уилямс, без да бъде поставена под поставяне, тъй като контузиите я накараха да отстъпи много в класирането, спечели отново. Собственикът на 13 корони от Големия шлем победи изгряващата германка Джулия Гьоргес с 6-1 и 7-6 (9-7) и ще играе във втория кръг с класирания в Китай Jie Zheng, който идва да се възползва от изоставянето на белгиеца Ким Клайстърс, втори от веригата.

Бившата номер 1 в света се възползва от мощната си услуга - понякога близо 122 мили в час (196 километра в час) - за да спечели лесно първия сет. Гьоргес, номер 20 в международния списък, контраатакува във втората и успя да разтегне битката до третата глава, но убеждението на Серена надделя.

Тази, която продължава с горещата ръка, е полякинята Агнеша Радванска (13-та), шампионка миналата неделя в Карлсбад, която победи класираната хърватка Петра Мартич с 6-3 и 6-3.

Радванска очаква Вера Звонарева, номер 3 в света, най-добре класираната в кариерата в Торонто, която победи Надя Петрова, бившата десетка на WTA в дуела на руските тенисисти със 7-5 и 6-4.

Освен това италианката Франческа Скиавоне, осма кандидатка, победи рускинята Екатерина Макарова с 6-1 и 6-3, а на осминафиналите я очаква чехкията Люси Сафарова, която победи румънката Симона Халеп, която пристигна от класирането с 6 -2 и 6-4.

Испанката Мария Хосе Мартинес Санчес нанесе шокиращ удар, като елиминира словачката Даниела Хантухова със 7-5 и 6-2. Левичарят, който идва от квалификациите, ще играе на осминафиналите с беларуската Виктория Азаренка, четвърти носител, която смачка местната гостенка Стефани Дюбоа с 6: 0 и 6: 0.

Тази, която все още е много уволнена, е казахстанката Галина Воскобоева, която идва от квалификационната фаза и постигна втората си победа в основната схема. Тя дойде от елиминирането на французойката Марион Бартоли, девети фаворит, а сега победи италианката Флавия Пенета с 2-6, 6-3 и 6-2.

На осминафиналите Воскобоева ще се изправи срещу рускинята Мария Шарапова, пета поставена и бивша лидерка на WTA, която победи младата сърбинка Божана Йовановски от квалификация, с резултат 6-1 и 7-5.