УАШИНГТОН - Двама от тримата фаворити - всички руски - в надпреварата на WTA във Вашингтон, която се играе на бетон и разпределя 250 000 долара парични награди, се класираха за полуфиналите. Екатерина Макарова, втори носител, победи сънародничката си Анастасия Павлюченкова, пета, докато Светлана Кузнецова, шеста, направи още една стъпка, но нямаше нужда да излиза на корта.

вашингтон

Макарова (20-та в света) победи Павилюченкова (24-та) със 7-6 (3) и 6-3 за един час и 47 минути, в последния мач от четвъртфиналния ден в петък.

Победителката получи 75% от точките с първия си сервис, в сравнение със 70% от съперничката си. В допълнение, той се възползва от две от шестте възможности за счупване, докато очарованието направи една от трите генерирани.

На полуфиналите има уверена рускиня, тъй като Макарова ще се изправи срещу Кузнецова (26-а) в събота, тя е No2 в света и с две титли от Големия шлем под колана си.

Точно Кузнецова отиде на следващата инстанция, без да играе, тъй като американката Вания Кинг (76-та) не се появи поради физически проблем.

В горната половина на таблицата японката Куруми Нара (40-а) победи французойката Кристина Младенович (78-ма) с 6-3, 6-1. Японката взе 73% от точките с първия си сервис преди само 44% от гала. Що се отнася до шансовете за точка на пречупване, Нара определи пет от 11-те, които имаше, и неговия съперник, само един от шест.

Противник на японците в събота ще бъде новозеландецът Марина Еракович (82-ра), която победи сърбинката Божана Йовановски (36-а) с двойно 6-4 в оставащия мач от четвъртфинала.

Еракович спечели за един час и 20 минути, беше по-солиден и направи разликата, когато трябваше да играе важните моменти. Той едва постигна още четири точки в общия брой, след като завърши пет от 11-те си паузи, срещу три от шест за сърбина.

Мачове - 01/08 - Четвъртфинали
Марина Еракович (NZL) на Бояна Йовановски (SRB) с 6-4 и 6-4
[6] Светлана Кузнецова (RUS) до Ваня Кинг (САЩ) за неявяване
[2] Екатерина Макарова (RUS) до [5] Анастасия Павлюченкова (RUS) със 7-6 (3) и 6-3
Куруми Нара (JPN) на Кристина Младенович (FRA) с 6-3 и 6-1