Испанската делегация завърши с пет медала в европейското таекуондо: Злато от Адриан Висенте, сребро от Хесус Тортоса, Марта Калво и Дани Рос, бронз от Сесилия Кастро.

Те също получиха пет пети места: Хавиер Перес, Раул Мартинес, Бланка Палмър, Таня Гарсия, Рамон Руис.

По отбори е постигнато трето място при мъжете и общо пето.

европейско

Последен ден на европейското таекуон-до

Сесилия Кастро На -73, бронзов медалист, тя пада до руския животковапор 8 до 12, но преди това се отърва от германския Вандер с 18 до 9, сръбския и олимпийския шампион Мандич с 10 до 9.

Розана Симон при +73 тя попада в златната точка срещу рускинята Борисова.

Пабло Фернандес при -87, пада на Кузнецов от Русия 17-27.

-87 Дани рос заслужен сребърен медал, побеждавайки Захаров от Русия с 9 до 7, Милани от Италия с 24 до 16, Бахман от Германия с 14 до 2, попадайки на номер 1 в света, рускиня Ларин, с 4 до 17.

-87 Антонио Артал побеждава Арсен от Армения с 23-2 и губи срещу световния номер 1 Ларин от Русия с 8/17

Трети ден 12 май. Марта Калво Сребърен медал.

Марта Калво (-62 кг) Тя е окачила сребърния медал в европейското таекуондо в Казан (Русия), след като загуби на финала от номер 1, туркинята Ирем Яман, 8-1. По този начин добавете трети метал за Испания зад злато от Адриан Висенте и сребро на Исус Тортоса миналия четвъртък.

Той стигна до финала в бродирано първенство. Първо тя победи белгийската Roetben с 24-4, на четвъртфиналите срещу British Booth 21-14, като по този начин си осигури медала на полуфиналите. В тази равенство тя победи хърватската Beroos с 20-13.

Единствен испански медал за деня

Сестра му Ева, настояща олимпийска вицешампионка в категория под 57 килограма, загубен в първия рунд. Мадриленянката, която се състезава с по-голямо тегло (под 67 килограма) след изкачването си на олимпийския подиум в Рио, отстъпи на руската Полина Хан 8-2, така той загуби всичките си възможности да се бори за златото. Ева има труден сезон след преодоляване на контузия.

В мъжка категория, Рамон Руиз (-74 килограма) Той победи българина Митко (6-2) и норвежеца Асп 15-9. Тогава той падна на четвъртфиналите срещу хърватския Канает (7-8) и беше на ръба на медала. Същото се случи и с Раул Мартинес (-80 килограма). Той победи чеха Симек в първия кръг с 23-3, а във втория кръг италианската Бота с 26-9. След това на крачка от медала той загуби от номер 1 в световната ранглиста, азербайджанецът Бейджи с 19-10.

Даниел Кесада загуби от британеца Питър Лонгобарди в първия си годеж при -74 килограма.

Вижте пълната хроника в Марка

Втори ден. 11 май. Празен ден,

На втория ден махмурлукът от успехите от предишния ден даде своето влияние върху нашите спортисти; Хавиер Перес Поло и Таня Гарсия, те останаха в квартала на една крачка от получаването на метал.

Моменти преди това бяхме виждали как една от възможностите ни за медал губи, шампионът Джоел Гонсалес, който в последния кръг беше изненадан от британеца, който най-накрая спечели резултата, с 10 на 19.

Тези, които бяха най-близо до свиренето на метъл през този втори състезателен ден, бяха Хавиер Перес (-68 кг) Y. Таня Гарсия (-53 кг). Хавиер победи португалския Брито в първия кръг с категоричните 29-9, след което се отърва от чеха Стефл с 26-6.

Четвъртфиналната битка направи страхотно завръщане срещу руснака Самарт, макар че за съжаление той в крайна сметка падна с 8-7, след като два кръга загуби с 0 до 5.

На втория ден те паднаха в първата битка Марио Перес (-63 кг), който загуби 21-4, Маркос Кабалеро (-68 кг), който падна благодарение на златната точка след равенство при три и Лидия Фернандес (-57 кг), която загуби от френския представител с 9-3.

На третия ден състезаващите се испански представители са Марта Калво (-62 кг), Ева Калво (-67 кг), Раул Мартинес (-80 кг), Дани Куе сега (-74 кг) и Рамон Руиз (-74 кг).

Първи ден. 10 май (хроника на вестник „Марка“) Вижте пълните новини

Вижте резултатите онлайн и томболи на уебсайта uptkd

Злато от Адриан Висенте и сребро от Хесус Тортоса.

Адриан Висенте добави първия медал за Испания в европейското първенство по таекуондо. В категория -54 кг той окачи златния медал, след като спечели руснака Магомед Гагиев.

Испанците трябваше да преодолеят първоначалните 0-5 срещу противник, който ‘играеше’ у дома и имаше публиката на своя страна. Вторият кръг му позволи да получи 7-5. В последния мадриленецът се показа на победи 13-5 и постави на крак руската общественост, която призна голямата му работа.

18-годишният Висенте спечели Алех Велкаселец от Беларус и руския Дмитрий Пастухов (номер едно в отбора си). На полуфинала той победи италианеца Вито Дел’Акуила, бронз в последното световно първенство. На Откритото първенство на Сърбия през 2017 г. италианецът победи Висенте на финала.

Адриан се изправи на финала срещу съперник, който никога не е бил измерван, Гагиев и следователно, „когото не бяхме в състояние да тестваме“, както той обясни Мигел Ангел Херанц, Меко роден треньор по таековдист. Гагиев беше победител преди няколко дни в Президентската купа на Европа и по този начин в последния момент получи билета си за това първенство.

Това е най-добрият резултат на мадридския таекуондист в абсолютната категория и той го е постигнал през сезон, в който е направил скок към ЦАР на столицата, където сега е като външен играч, след като преди това е тренирал в Алкала де Енарес.

Хесус Тортоса спечели сребърния медал в категория -58 кг на европейското таекуондо, проведено в Казан (Русия). Испанецът не успя да победи руснака Михаил Артамонов и беше на ръба да обеси медал, който липсваше в неговия рекорд. Резултатът му обаче отново беше изключителен. След изложбата на Адриан Висенте, вторият медал за Испания дойде само още няколко минути по-късно.

Tortosa пропусна златния метал в последния кръг, след като остана напред в края на предишните два. Крайният резултат беше 10-5 след последен кръг, в който Артамонов бе безупречен.

В европейското първенство в Баку през 2014 г., когато е само на 16 години, той вече е спечелил бронз в категория -54 кг, а в Монтрьо през 2016 г. е окачил среброто.

В -49 кг, Бланка Палмър тя спечели първия си мач срещу израелеца Михал Зрихен. След това тя падна на четвъртфиналите срещу французойката Ясмина Азиес.

Град Казан е осмият по големина град в Русия и столица на Република Татарстан с амбицията да стане световна столица на световни спортни събития. По време на датите 10-13 май 2018 г. той ще бъде домакин и на 23-то издание на WTE събитието от световна класа и ще приветства елита на европейското таекуондо.

Спортната зала Ak Bars ще бъде мястото на европейското първенство по таекуондо през 2018 г. WTE.