Улавянето на Валенсия започна и изигра 74 минути; дебют в Европа на 11 август 1999 г.

Полузащитникът на Валенсия Давид Албелда изигра сто мача в европейски състезания по повод мача, който отборът му изигра в Лил, съответстващ на последния ден от груповата фаза на Шампионската лига.

албелда

Мачът завърши с победа с 0-1 за Валенсия и Албелда беше стартер като капитан на отбора и остана 74 минути на терена, докато не беше заменен от Фернандо Гаго.

Валенсийският футболист, който празнува петнадесетия си сезон в клуб „Местала“, дебютира в Европа на 11 август 1999 г. с победа с 2: 0 над израелския Хапоел Хайфа в предишната Шампионска лига и оттогава добави 99 континентални мача.

Албелда е играчът на Валенсия, който е носил фланелката на отбора най-много пъти в Европа. От тези сто мача 63 отговарят на Шампионската лига, двадесет и два на Купата на УЕФА, девет на Лига Европа, пет на Купата на Интертото и един на Суперкупата на Европа.

По това време той спечели две европейски титли: Купата на УЕФА за сезон 2003-2004, побеждавайки Олимпик от Марсилия на финала (2-0) и Европейската Суперкупа през 2004 г., побеждавайки Порто със същия резултат (2 -1).

Играл е и през сезон 2000-2001 във финала на Шампионската лига, въпреки че по този повод Валенсия падна с дузпи срещу Байерн Мюнхен.