Националният отбор на Ходжсън доминираше, но без дълбочина, а Березуцки изравни свободния удар на Диер от корнер

свободен удар

Василий Березутски, защитникът, който в предишния бе казал, че се надява, че след играта англичаните ще знаят някои от руските имена, той вече има своята награда. Гол негов, в последната минута, остави Англия без заслужената победа, по игра и шансове (1-1).

До това действие един център премина в района, който не знаеше как да защити английския тил, нито разбра целта Джо Харт и който за всеки случай завърши с въвеждането на Глушаков в целта, англичаните доминираха в мач, в който можеха постигат победа загубена, но в която те също са съгрешили от неопитност, когато са я затворили преди време.

Срещу противник, който се очакваше в защита, натежал от многото жертви, които претърпя точно преди турнира, Ходжсън заложи голямо на атаката. Той нареди Руни, Лалана, Деле Али, Стърлинг и Кийн и ги разпредели в целия вражески лагер.

С Рууни не само се превърна в халф, но и командва посоката на английската игра, Стерлинг и Лалана широко отворени и Деле Али със свобода на движение, Англия разтърси Русия за първи половин час, в който стреляха осем пъти по вратата, но без успех.

Това трябва да бъде поставено от Хари Кийн, английският нападател, но нападателят на Тотнъм беше единственият, който не влезе в динамиката на отбора си, често прекъсван.

Междувременно руският отбор си заслужаваше през първото полувреме с колективните си усилия. Той създаде не по-голяма опасност от удар от центъра на своя защитник Сергей Игнашевич след свободен удар и той оцеля, отчасти благодарение на доброто представяне на вратаря-ветеран Игор Акинфеев, добре поставен срещу последователни удари от Адам Лалана, Кайл Уокър или Уейн Рууни.

През второто полувреме, Отборът на Леонид Слуцки напредна малко повече и започна да достига до съперничещата зона, въпреки факта, че най-опасният му удар беше удар с глава срещу гола на Ерик Диър (м. 59).

Въпреки това Александър Кокорин имаше повече топка, Артем Дзюба влезе в игра повече и, тъй като английската полузащита беше разредена, Али загуби присъствие, Русия изглежда се справи добре с плана на своя треньор.

Но този английски екип има аргументи да обезоръжи съперника по всяко време. Той успя да го направи с удар на Рууни, който Акинфеев чудотворно отхвърли към напречната греда (m. 69) и накрая го направи четири минути по-късно с красив свободен удар, изпълнен от Dier, идеален за сила и разположение.

С попадението английската игра си върна радостта. Ходжсън даде минути на Джак Уилшър, липсва ритъм след контузията и почивка на Рууни.

Русия, без ресурси за промяна на плана си, не създаде отново опасност до последното действие. Онзи удар с глава на Березутки, когато съперникът заспа, който му отмъсти; англичаните ще запомнят сложното си фамилно име.

• 1 - Англия: Харт; Уокър, Кейхил, Смолинг, Роуз; Али, Диер, Рууни (Уилшър, м.78); Лалана, Кейн, Стерлинг (Милнър, m.87).

1 - Русия: Акинфеев; Смолников, Игнашевич, Васили Березуцки, Щенников; Нойщадтер (Глушаков, м.80), Головин (Шираков, м.78); Смолов (Мамаев, м.85), Шатов, Кокорин; Дзюба.

Цели: 1-0: m.73: Dier. 1-1: м.90 + 3: Березуцки.

Рефер: Никола Рицоли (Италия). Той увещава англичанина Кахил (м. 62) и руснака Шенников (м. 72),
    Инциденти: Мач от първия ден от група В на Евро 2016, изигран на стадион Велодром в Марсилия, преди 67 000 зрители. От гърба на руските фенове се изстреля факел на английските трибуни и други запалиха. Службите за сигурност изгониха зона от тази част от полето.