загубена
Вход за кошницата на Тенерифе на Ondrej Kohout (Снимка: QUIRÓS VIERA)

Цел/Когато всичко предсказваше, че Fontedoso Carrefour El Bulevar ще пожъне нова победа в Центъра за многократна употреба Carlos Sastre, последното класиране на LEB Plata, Тенерифе Балончесто пристигна и прекъсна положителната ивица на зелените чифтове у дома, които само бяха загубили на първия ден. Играейки на парчета, те видяха как техният съперник ги изпревари от втория сет, който можеха да победят през последната четвърт, но петък вечер не беше денят на Армандо Гомес.

Серджо Льоренте с топката, маркирана от Начо Гигу (Снимка: QUIRÓS VIERA)

Феновете, събрали се на срещата, можеха да видят най-лошата местна версия, обстоятелство, от което Тенерифе се възползва, за да получи на сребърен поднос триумфа, който трябваше да спечелят отново след почти три месеца, без да го правят. И че през първата четвърт Фонтедосо излезе на пазара с намерението да вземе победата, защото те поведоха с ясните 12-2, с Луис Парехо и Ондрей Кохут като звездни мъже. От друга страна, Тенерифе се завърна, след като новият им треньор Руйман Делгадо поиска тайм-аут, който улесни бягане с 0-7 в тяхна полза. Без да предлагат страхотно представяне от двете страни на корта и благодарение на успеха на Парехо от тройната линия, зеленоусите успяха да завършат първата четвърт с плаха преднина от шест точки (20-14).

Añaterve Cruz между Ник Мур и Георвис Елиас (Снимка: QUIRÓS VIERA)

Началото на втория рунд не предсказва, че в две минути и половина от периода отборът на Тенерифе успява да изравни в електронния отбор на 22, след частично 2-8. Защитата на Авила не беше добре, а също така Chema González извърши третото си лично, като Monroe носеше тежестта на отбора си. Чрез последователни равенства Фонтедосо не знаеше как да се откъсне от съперника си, който с пускането на Гуигу от линията 6.75 постави Тенерифе с преднина от шест точки (33-39), като местният отбор не успя да нареди две пиеси в редица и с защитниците на точки, поставени в спор от Гомес, без да знаят как да се справят с отбора си. За щастие Дейвид Гуардия допълва резултата с тройка, достигайки половината от сблъсъка с плътни 36-39, което оставя резултата във въздуха.

Пабло Фернандес пред негоримия Начо Гигу (Снимка: QUIRÓS VIERA)

След като излезе от съблекалнята, Тенерифе отново уцели светлината с тройки на Gigou и Nick Moore. Añaterve Cruz се опита да действа като лидер на пистата със своите кошници, но искрите му на вдъхновение бяха недостатъчни, за да обърнат електрониката, която показваше 40-50 с почти шест минути до края на периода. Увереността, която Гуигу имаше на корта, и добрата му работа срещу зелената джанта с пет поредни точки щяха да прокарат кръвта в жителите на Авила, като накара екипа му да осъзнае, че е възможна победа при Карлос Састре. Така при липсата на последната четвърт Тенерифе поведе резултата (48-55).