Баскония отстъпва с 15: 0 през третата четвърт, която облагодетелства белите (93-82)

обвинява

Баскония се доближи до нанасяне Реал Мадрид си първа загуба в ACB. Но той не успя. Азулгранасите бяха по-добри през първото полувреме, докато пробег 15-0 през третата четвърт решиха сблъсъка.„Те излязоха да играят, а ние излязохме на разходка“, Дуско се оплака в края на играта. Не беше толкова лошо, въпреки че каталунците наистина се счупиха през второто полувреме.

Част от този спад се дължи на Лука Вилдоза напуска. Настойникът остана извън срещата поради болки в кръста, които се проточиха през последните седмици. Въпреки че Мадрид също беше представен без началната си база, Факундо Кампацо. Макар и по различни и постоянни причини: заминаването му в НБА.

Въпреки заминаването на референцията му, Днес на Реал Мадрид не липсваха ресурси. За тях беше трудно да задържат пулса през първата част. Но във втората те избухнаха благодарение на 15-0, който той водеше Причинител. Бившият Баскониста беше голмайсторът в местния отбор с 21 точки, всички през второто полувреме.

В Баскония Хенри Той беше и еталонът с 21 точки, въпреки че размени моменти на блясък с други разочарования. Те също му помогнаха Зоран драгик (14 точки) и Ахил Полонара и Алек Питърс, с по 13 точки. Но каталунците пропуснаха бутало през третата и последна четвърт.

Предварителен мач

Реал Мадрид и Баскония се срещнаха в WiZink Center, за да играят ранна игра. Съответства на Мач от ACB 17, но поради проблеми с календара единствената налична дата беше тази сряда.

Поради отсъствието на Вилдоза дойде ред на Пиерия Хенри поемете лидерство. И американецът започна много фокусиран върху него, носейки тежестта на Баскония в атака. Защитите определяха темпото на играта в първите тактове, но атаките не отнеха много време, за да заемат централно място.

Нещо, което на теория беше от полза за Реал Мадрид, с много оръжия въпреки напускането на техния лидер. Gaby Deck, Garuba или Llull бяха пробивът на Душко Иванович. Въпреки това, и тази вечер не беше трудно за отбора на Барса да отбележи гол. Винаги търсеше изстрела, освободен от движението на топката, докато го получи.

Пиерия Хенри и Нико Лапровитола имаха интересен двубой на базовата позиция. (ACB снимка)

И днес стрелците бяха на място. Полонара, Питърс и особено Драгич те наказваха крехката сега защита на Мадрид с различни тройки. Специално споменаване за словенеца, който вкара 9 почти поредни точки през втората четвърт. Това позволи на Баскония да поведе на полувремето (40-43). Разбира се, Дуско не беше доволен и поиска повече интензивност на защитата, за да поеме катастрофата.

Но Мадрид знае много за интензивността. Може да нямат съвършенството на други сезони, но имат много играчи, които да вземат всяка игра. За нещо са непобедени в ACB. Белите засилиха защитата и напуснаха Баскония, без да отбележат за пет минути и половина вечни.

Пет минути без резултат

Частичната беше 15-0 в полза на местните, водени от а Каузър специалист по революционизиране на партиите след почивката. Бившият Баскониста не беше играл дотогава, но вкара 10 точки през третата четвърт.

Баскония отстрани бедствието донякъде в последните минути на периода, въпреки че истината е такава разликата беше по-скоро заслуга на Реал Мадрид, отколкото недостатък на Витория. Завръщането на Хенри в играта (той прекара почти цялата трета четвърт, без да играе) даде на отбора на Иванович малко повече радост в атака.

Тези от Витория-Гастеиз достигнаха последната четвърт с a 10 точки недостатък (68-58). И те не са отбор, който се отказва лесно. Връзката между Хенри и Седекерскис (литовецът имаше доверието на Душко днес) Баскония остана в мача. Но Мадрид взе много лесно второто полувреме.

🔥 Pierria Henry са УМЕНИЯ в най-чистата си форма! Каква ПРОМЯНА ЗА ГРЪБА и каква помощ за @ Sedekerskis_11!

Аз ли съм или тези двамата се разбират все по-добре и по-добре? 😎

📹 На живо в @vamos # LigaEndesa # JoinMejorEquipoEnMovistar pic.twitter.com/vWJJ23msf1

- Endesa League (@ACBCOM) 2 декември 2020 г.

И все пак посетителите намаляват разликата благодарение на усилие на Пиерия Хенри и Ахил Полонара. Но беше твърде късно: той стигна до 6 с 40 секунди до края. Llull реши мача с 2 + 1 и Баскония беше близо до причиняването на първото поражение на бялата кутия в АКБ. От своя страна Басконията е поставена с 11 печели 4 загуби във вътрешната конкуренция.

Този петък хората на Иванович също няма да имат лесен съперник: те посещават Анадолу Ефес в ранен мач от Евролигата (17:30).