Бразилия елиминира Мексико и се класира за осминафиналите и елиминира Мексико за седми пореден път, оставайки да иска петата игра, въпреки че направи добро представяне на Мондиал 2018 в Русия.

елиминират

Бразилия и Мексико имаха затворено първо полувреме с равен резултат в мача си в осминафиналите на Мондиал Русия-2018. "Три" беше силен с притежанието на топката и контролирането на Неймар.

"Три" спряха с 4-3-3, с ветеран Рафаел Маркес, който изпълняваше командването като централен полузащитник, докато в атака Карлос Вела, Хавиер Ернандес и Хирвинг Лозано бяха активни, но с малко ясни възможности.

Контролът на играта на мексиканците изненада Бразилия, която имаше само два приноса от Неймар за 24 минути най-доброто от отбора на Тите на Самара Арена.

Очоа беше един от важните фактори, така че бразилците не напълниха кошницата за Мексико, двойката Коутиньо и Неймар на няколко пъти създаде проблеми на националната защита.

Второто полувреме започна с опасна зелена марела и надвиснала около трицветната зона, мощен удар от Коутиньо, който Очоа направи, беше първото предупреждение за Мексико.

Първият гол щеше да пристигне в минута 50 с център от Уилям през левия сектор, който в крайна сметка премина под Салседо и Очоа и че Неймар завърши, за да го изпрати в задната част на мрежите.

Очоа Салвадор

От целта Бразилия започна с инициативата да вземе топката и да стигне до съперническата зона с голяма опасност, Неймар, Коутиньо и Уилям се опитаха да победят националната врата, но се натъкнаха на позната стена.

Както преди четири години, Гилермо Очоа се завърна, за да затвори вратата си към атаката в Рио и в същото време се опитва да накара съотборниците си да реагират и да влязат в играта, въпреки факта, че Мексико започна да завладява топката от своя съперник докосванията в последната съдебна зала се оказаха погрешни.

За 70 минути американският износител вече имаше общо осем спасявания в девет изстрела към вратата на бразилския отбор, като целта беше по-сигурна от силна атака на мексиканския отбор.

В последните 15 минути Мексико се опита да отиде отпред с дълги топки отстрани, но центровете така и не пристигнаха и въпреки факта, че "Чичарито" и Раул Хименес с трепет чакаха топка във въздуха.

Мексико остана за пореден път в осминафиналите и петата игра гледа встрани от националния отбор.

С победен Мексико и увеличен Неймар, вторият гол дойде след преливане на нападателя на ПСЖ вляво, където той стреля и Очоа се отклони, но отскокът падна на Фирмино, който трябваше само да го натисне и по този начин постави крайното 2-0.

Бразилия ще се срещне на четвъртфиналите с победителя от дуела Белгия - Япония, насрочен за този понеделник от 18:00 GMT в Ростов на Дон.