Зелената кутия не надхвърля безцелното равенство срещу Manchego, който е издържал атаките, особено в страхотно второ полувреме, пълно с поводи (0-0)

Manchego Ciudad Real не беше най-доброто препятствие да се пребори с лошата серия и държеше в отбрана CD Toledo, който продължава на точкова диета, без да може да изяде сандвич с три точки четири седмици по-късно. Той нарасна от първата до втората част и дори подложи добре подреден екип, но магията все още не се появява. И тази подробност, която понякога падаше от негова страна, все още е на почивка.

Алекс Хименес

Преди да се търкаля топката, бяха изиграни няколко мача на гости. Една сутрин, тази на неблагоприятните резултати за преките съперници на зеления отбор. Другият, на паркингите, в близост до Салто дел Кабало и в групите WhatsApp. Чико не играеше. Нито беше в разговора. Същите, които се оплакаха от подписването му, твърдяха, че той не е бил в единайсетте.

Факт е, че Ману Калеха излезе с Монтавес и Сесар Ортис в полузащитата и с Питули, придружаващ Рубен Морено на върха на атаката. Какво има. Тази разпоредба не доведе до по-голям контрол върху тези у дома. El Manchego обсъждаше притежанието на моменти, въпреки че намерението му беше да напусне със скорост, за да хване противника неподготвен. Въпреки това първият ясен шанс беше Алекс Хименес, след игра на Питули. Човекът от Кадис опита удар, поставен вътре в зоната, която Серджо спаси добре. Второто „опа“ обаче беше за отбора на Сиудад Реал, в атака на Rares, завършила с безстрашен центриране на Олмедо.

След като двамата вратари вече са тествани, CD Toledo е този, който е имал най-голямо желание за контрол и атака, но не е успял напълно. Нито той беше добре с топката и, без да ги принуждава да грешат, зелените допуснаха много, което генерира първите свирки на трибуните.

И без това ресурсът на спряната топка се появи на бял свят през 20-ата минута с фаул към зоната, която Сезар Ортис насочи в ръцете на вратаря на манчегистата. CD Toledo не страдаше, но изобщо не се подчиняваше на съперник, който се смяташе за по-слаб. Вероятно Рубен Морено би предпочел партньорът му номер 1 да е на тревата, защото трябваше да достигне три четвърти и електричеството изчезна. Само малко от Траоре и малко от Алекс Хименес за другата група. Не беше зле изстрел с отбраната на три централи от Manchego.

Както и да е, след половин час среща, точно зелената „9“, на върха на зоната, той искаше да вдигне топката и удари ръката на Седрик. Рубен Морено отиде до бялата точка с решение, но ударът му мина през дясната греда на Серджо. Когато козата започне да дава мляко, тя дори дава с рогата.

Решението отново започна да подсвирква и дори някои „навън, навън“. Това е Salto del Caballo. Хората реагираха с аплодисменти след следващата възможност на неговия Толедо. Трябваше да бъде свободен удар от Питули, към който Серджо трябваше да лети. При отказа, Траоре го включи, за да го изпрати от стадиона, когато Рубен Морено, с лицето си, я чакаше.

Работата не е тук, защото минута по-късно Олмедо се притече на помощ. Той отправи удар с глава от Рарес след центриране от крилото. Беше твърде съсредоточен. Така че първата част изчезна.

Вторият дойде с малко повече ред, повече контрол и повече желание. С изключение на корнер срещу, хората на Калеха прекараха пет минути в игра и игра. За това Питули трябваше да слезе почти до позицията на въртене, за да вдигне топката и да намери бърз ход от Фран Монтавес. Но без поводи. Изглеждаше, че тази опция е наистина близо до появата. И се появиха няколко опасни контраатаки от Manchego, прекъснати в достатъчна степен.

CD Толедо не можеше, нито би трябвало да бъде упрекван за нищо, защото за четвърт час той не спря да поставя съперника в своята област. Но стената на Манчеган беше невъзможна мисия. Настояваше се отново и отново от дясната страна, особено с много по-активен Esparza. Разбира се, без магически пас.

Сезар Ортис го извади от ръкава си, след като счупи първите две контузии на Манчего, а Траоре го напечата на Серджо. Спасяване на вратаря. Беше 65-ата минута. А през 71-ва Толеданите имаха до три изстрела в района, с включен шум. Калеха бързо смени чиповете и даде възможност на Павел и Роблес за Алекс Хименес и Еспарца. Имаше идеи. Без изпълнение.

Срещата влезе в последните десет минути без особена надежда, поне при тези, които бяха седнали. Тези на тревата не спряха да се опитват да пробият третата поредна равенство. Ел Манчего го забърка в друг проблем. Мускулни проблеми, спирки, фалове. Той беше обърнат срещу директен червен към Мамаду.

В 88-ата минута всички сложиха ръце на главите си, защото следобедът не беше свързан с CD Толедо. Павел го сложи на далечната греда, а Питули с глава завърши напречната греда след, може би, леко докосване от Серджо. Още един за колекцията. Нито в отстъпката не успя да намери главния ключ на друга страна. Питули с празна врата му придаде твърде много сила. Още една седмица суетене.