Лара Аруабарена загуби дуела си срещу Каролина Плискова с 6-4, 7-5 след победата на Мугуруса

Отборът на Купата на Испанската федерация завърши първия ден на равенството срещу Чехия, настоящи шампиони, в Острава с равенство (1-1), след като Гарбиние Мугуруса изпревари националния отбор с победата си над Барбора Стрицова (6 -0, 3-6, 6-1) и Лара Аруабарена падна победен срещу Каролина Плискова (6-4, 7-5).

чехия

Тенисистът Испано-венецуелски добави тази събота Първа точка на равенството за испанския отбор, преодолявайки Барбора Стрицова с определени трудности в три сета (6-0, 3-6, 6-1), продължили до 2 часа и 10 минути.

The първи сет беше просто процедура за родената в Каракас тенисистка, която с три пробива затвори сета в своя полза с категоричните 6-0, които сякаш предсказваха комфортен мач срещу номер две на чешкия отбор.

Вторият ръкав обаче показа, че няма да е така, но a изигран мач и след две сервисни загуби от испанците до една от чешкия играч, сетът падна от местната страна с 6-3, което отведе мача до третия и последен сет.