Световният номер 1 Новак Джокович победи аржентинеца Диего Шварцман, N.9 ATP и дебютант в ATP Masters, 6-3 и 6-2 този понеделник в Лондон, в 02 Арена без публика поради ограничения от пандемията.

изнася

Само за час и 18 минути сърбинът идеално стартира кариерата си за шеста титла на Мастърса, което ще се изравни с рекорда на швейцареца Роджър Федерер, пети световен шампион и който пропуска събитието, което затваря трасето поради контузия.

Деветият от АТР, 28-годишният Шварцман се възползва от загубата на швейцареца, за да дебютира в Мастърса, който събира осемте най-добри от трасето.

Аржентинецът стартира на десния крак, счупи Джокович, но в края на първата жега загуби ритъма си до отличен световен номер 1.

„Началото на играта не беше много добро за мен. Той счупи сервиса ми в третия гейм, но аз успях да се справя с пробив. Той беше много конкурентен, докато не счупих сервиса му и с 4-3 вече успях да спечеля първия сет “, анализира сърбинът.

- ‘Играх по-свободно’ -

В огромна и празна стая поради пандемия Джокович, който пристигна с рекорд от пет победи и без загуби от Шварцман, бавно започна да карабира, но веднага щом го направи, той остави аржентинеца без аргументи, който не беше в състояние да намери едно решение за сръбския дисплей.

„Във втория сет играх с повече свобода. Много съм доволен от играта си във втория сет. За Диего е трудно, със сигурност той не игра най-добрия си тенис. Отдавна имам навика да играя тук ”, каза‘ Джоко ’.

След първата си магистърска степен в Шанхай (2008), сърбинът печели четири пъти в британската столица (2012, 2013, 2014 и 2015), като също губи два финала (2016 и 2018).

В другата партия на групата ‘Tokio’. Даниил Медведев (N.4) отново победи Александър Зверев (N.7) с 6-3 и 6-4, осем дни след като руснакът вече победи германеца във финала на мастърс Париж-Берси.

- Медведев отново бие Зверев -

В първата част на мача двамата играчи, които се изправят един срещу друг за осми път (Зверев сега доминира в руския 5-3), водят интензивна битка, белязана от безкрайни и грандиозни размяни на удари.

Но с 3-2 за Медведев, след повече от половин час игра, руснакът успя да пробие сервиса на Зверев след две поредни двойни грешки на германеца и затвори първия сервис със своя сервис.

През втората четвърт Медведев продължи да носи тежестта на мача и отново да пробие сервиса на съперника с 3-3 на таблото, за да затвори мача с празен гейм за час и половина игра.

След тези резултати Джокович и Медведев водят групата, преди да се срещнат в сряда вечер.

В неделя в ключа „Лондон“ йерархията беше спазена, като Рафаел Надал (N.2) победи руснака Андрей Рубльов (6-3 и 6-4) и Доминик Тийм (N.3) побеждавайки защитния шампион, гръцкия Стефанос Циципас (N.6), със 7-6 (7/5), 4-6 и 6-3.

Първите две от всяка категория ще играят полуфиналите в събота, докато финалът ще бъде в неделя.

Лондонският 02 получава Мастърса за 12-ти път. Следващата година турнирът ще се премести в Торино.