Новини, запазени във вашия профил

евролигата

Фернандо Ферари, Валенсия

Рос Касарес днес назначи ново европейско назначение с посещението на терена на полския екип на Лотос Гдиня - ex екип на местния идол Марго Дидек - в четвъртия ден от Евролигата, който засега е напълно на път. отделно (16:15 ч., Пунт 2).

Отборът, воден от Естебан Алберт, е разположен като лидер на неговата група - второстепенно обстоятелство - и на шесто място в "топ 16", което е това, което в края на лигата определя кръстосванията на осминафиналите. Целта е да бъде сред първите осем, които имат фактор за домакин корт в първия плейоф и следователно победата в Полша срещу един от най-слабите отбори - те все още не знаят победата - е от особен интерес, за да не се губят въже с четиримата непобедени.

Ако защитата е толкова агресивна като тази, изложена срещу Екатеринбург във Валенсия миналата седмица, резултатът няма да бъде застрашен, но ако концентрацията бъде загубена, както в Бърно, може да се появят проблеми. Във всеки случай линията на отбора е повече от възходяща и лидерството в Лигата позволява да се правят почивки на опорите на отбора като Милтън-Джоунс, Дидек и Торникиду, които днес ще трябва да поемат още един ден отговорността и тежестта на играта.