ПРЕДПОЛАГАНЕ. Италия трябваше да страда и да работи усилено, за да достигне до квалификацията за финала на Световното първенство по плажен футбол в Асунсион с 8-7 победа над Русия в продължение.

зурло

Япония и Португалия ще играят по-късно за другото място на финала, което ще бъде уредено тази неделя.

Руснаците излязоха на арената, доминирайки в играта и скоро се разбалансираха с гол на Новиков в минута 3.

Италианците по-трудно взимаха топката и пропуснаха няколко възможности за гол, докато Коросинити удари първия в минута 8. Минута по-късно Рамачоти се завърна.

Макаров изравни в началото на второто полувреме, в минута 13. Двата отбора поддържаха даване и вземане за надмощие на таблото.

Рамачоти даде нов гол на Италия в 14-ата минута, но Земсков се нае да го завърже отново в 21-ата минута.

С наближаването на края на второто полувреме руските фенове, доста многобройни по трибуните, увеличиха обема на своите скандирания, за да насърчат своите играчи.

Романов вкара петия гол за Русия две минути от края на второто полувреме.

Третото полувреме се превърна в истински порой от голове. Рамачоти вкара третия си гол в мача и с гол на Гори в 30-ата минута Италия поведе със 7-6.

Русия се приближи с гол на Романов, с който двамата съперници за пореден път бяха на една точка разлика.

Равенството дойде отново в 34-ата минута, с точен удар на Макаров, който принуди играта да се удължи до продълженията.

Зурло беше спасителят на Италия в продълженията, с гол в 36-ата минута, който даде на Италия паспорта за финала на Световното първенство.

Съвпадение:

8. Италия: Симоне дел Местре, Хосеп Джуниър Жентилин, Алфио Чиаваро, Дарио Рамачоти и Габриеле Гори (стартиращи пет), Монтани, Алесио Фрейнети, Франческо Коросинити, Емануеле Зурло, Паоло Палмачи и Андреа Карпита. Треньор: Емилиано дел Дука.

7. Русия: Максин Чужков, Юрий Крашенинников, Дмитрий Шишин, Антон Шкарин и Артур Папоротный (стартиращи пет), Андрей Новиков, Кирил Романов, Алексей Макаров, Борис Никоноров, Федор Земсков, Павел Баженов. Треньор: Михаил Лихачов.

Цели: 0-1, м.3: Новиков. 1-1, m.8: Коросинити. 2-1, м.9: Рамачоти. 2-2, м.13: Макаров. 3-2, м 14: Рамачоти. 3-3, м.21: Земсков. 3-4, м.24, Земсков. 4-4, м.24: Гори. 4-5, м.24: Романов.5-5, м.24: Гори. 6-5, м. 26: Рамачоти. 7-5, м.30: Гори. 7-6, м.30: Романов. 7-7, м.34: Макаров. 8-7, м.36: Зурло.

Рефер: Емирати Ебрахим Ал Мансори увещава Корисинити, Чиаваро и Земсков.

Инциденти: мач от полуфиналите на Световната купа по плажен футбол, който се провежда в Асунсион.