Седем съдбоносни минути сложиха край на опциите за ГФ Гранада, който бе напреднал на таблото · Бабин, друг бивш роджибланко, който разкрива срама от лятото · Постоянство, седем точки

сега

Кравец се опитва да овладее една топка преди изхода на местната врата, Мариньо. Снимка: LOF

СЪОТВЕТСТВАТЕЛЕН ЛИСТ
Спортинг де Хихон: Морски; Дъглас, Мере, Бабин, Канела; Веска, Серджо, Виктор (Траоре, 55 '), Кармона, Бурги (Исма Лопес, 84'); и Карлос Кастро (Ndi, 79 ').
Гранада CF: Очоа; Foulquier, Saunier, Ingason, Gastón Silva, Cuenca (Kravets, 66 '); Uche, Angban (Samper, 75 '), Pereira, Boga (Aly Mallé, 75') и Carcela.
Рефер: Естрада Фернандес. Той увещава Дъглас за местните жители и Ангбан и Ингансън за посетителите.
Голове: 0-1, Ingason (50 '). 1-1, Траоре (60 '). 2-1, Бабин (64 '). 3-1, Кармона (67 ')
Инциденти: Среща оспорена в Ел Молион.

Преди Траоре да вкара изравнителния гол, Гранада CF е дал знаци за самоличност. Преди екипът да се е бил и биел в търсене на постоянство. Преди роджибланките да пострадат в целта си, арреоните на помещенията, но те също имаха своите пристигания. Но животът преди няма много смисъл, когато това, което маркира всичко, е след.

Седем минути бяха достатъчни за Гранада CF спрете да вярвате или поне проявете симптоми от него. За седем минути Спортинг де Хихон успя да обърне маркер, който беше в юздите на роджибланкос, и освен това потъна доверието на отбор, който, ако имаше малко поле за грешка, поддържа само в Първа дивизия числа.

Най-лошото е, че пътят към чистилището ще бъде дълъг и тежък, защото колкото и да се взема калкулатора, сметките едва ли отиват Гранада CF че сега ще трябва да снима същата епопея, за която не е дал нито една проба от началото на Лигата.

За да се изправи срещу жертвите в портфолиото си, Лукас Алкараз избра да постави Бога като фалшива „деветка“ начело, ескортирана от Перейра и Карсела. В допълнение, Ангбан игра в центъра на терена заедно с Уче и Куенка успешно компенсира отсъствието на Хектор Ернандес.

Сблъсъкът започна с непрекъснат натиск от Спортинг де Хихон при всяко излизане на топката от отбора на rojiblanco. С толкова напредналата линия отборът на Гранада търсеше начин да стигне до там, което беше не друго, а игра и задълбочаване с Куенка на лявото крило. Всъщност именно каталунецът имаше първия шанс за опасност, с удар от разстояние, който беше твърде слаб и това не беше основен проблем за Мариньо.

Три минути по-късно Перейра трябваше да даде второто предупреждение и само още двама Ингасон да нанесат първия изстрел между трите стика. Удар с глава от него в корнер завърши в задната част на мрежата, но играта беше обезсилена от фаула на Исландия. По-късно Куенка отново, отново тества успеха на местната цел.

The Гранада CF до първата четвърт час той знаеше как да чете играта добре. Той овладя ситуацията и дори имаше шанса да излезе напред на таблото. Пристиганията на Спортинг обаче щяха да бъдат по-точни, ако не беше вдъхновен Очоа, който майсторски разреши до три ясни възможности от съперници.

Първият от него беше от Бурги, пред когото мексиканският вратар трябваше да протегне юмрук, за да го прати в ъглов удар. Вторият дойде с удар на Бабин, бившият играч на Гранада CF, до далечния стълб и че вратарят му е попречил да влезе с голямо разтягане. Третият и не по-малко важен бе определен от Виктор Родригес, който с глава нагоре отново се натъкна на тялото на гостуващия вратар.

Между Гранада CF се опитваше да успокои бъдещето на срещата и макар да се появиха някои смущения в защита - Бабин завърши два пъти без марка в района - пристигащите Карсела и Перейра също дадоха импулс на екипа на Алкарас.

Десет минути преди почивката Очоа отново изигра добър удар на Виктор Родригес. Топката попадна в лявата греда на вратаря. Междувременно Бога неортодоксално завърши добър център на Карсела, когато видя съотборника си свободен.

Седем минути за забравяне

След почивката Гранада CF продължи със същото лице. Опита се да напредне и успя. Той го направи благодарение на добър център от Перейра, че Ингсън, този път безотказно, завърши, за да отбележи първия гол.

След отбелязване на Гранада CF не завърши затварянето на пространства и пропуски и Sporting взе каста в търсене на равенство. По този начин, с напреднала защита, Бурги спечели обратно на трите централи и нарисува страхотна стена с наскоро включения Траоре, за да отбележи един на един.

Оттам роджибланките бяха ужасни и бяха отнесени от ареона на местните жители, които след четири минути завъртяха с глава от Бабин в ъглов удар.

Три минути по-късно беше необходим трети гол в мача, за да пристигнат астурийците. Този път то бе отбелязано от Кармона, който получи контра, за да установи третия и да потопи Гранада CF.

С този маркер отборът на Гранада не направи много, за да се опита да се ангажира отново до точката, че чистата дузпа от Ингасон можеше да означава четвърта, ако не Очоа спря удара към Траоре.

Ситуацията е критична за a Гранада CF че ще трябва да продължи да гребе срещу всички шансове в търсене на нещо почти невъзможно. Случва се всеки път, когато флиртуват с бездната, същата, която екипът на Алкараз вижда по-близо от светлината в края на тунела.