Уругвайският нападател не е отбелязвал голове за националния си отбор от Мондиала в Южна Африка; Той вече е десет мача без тържества; снощи срещу Мексико той загуби два невероятни гола; гледайте видеоклиповете

срещу

Най-добрият играч на Мондиала в Южна Африка, пет гола, които катапултираха Уругвай на четвърто място в Мондиала и представяне, което върна Селест на преден план. Диего Форлан спечели единодушно признание в своята страна и по света. Обаче този нападател, който изглеждаше неудържим, избледня и сега нападателят на Уругвай показва особена суша: преди четири месеца той не е отбелязал гол и в отбора си е бил без празненства повече от година и ще иска да намали лошата си серия на Събота срещу Аржентина, за четвъртфиналите на Копа Америка.

Форлан беше стартер в трите игри на Копа Америка на Уругвай и очевидно не реализира толкова много. Снощи той имаше два ясни шанса срещу Мексико, които се провали невероятно. Когато обаче беше заменен на минута от края от Себастиан Абреу, уругвайската публика, която беше мнозинство в Ла Плата, се предаде в краката му с овации и аплодисменти, въпреки слабата си игра. На 32-годишна възраст charrúa вече не обсъжда Форлан.

Последният гол, който Форлан вкара за Уругвай, беше загубата на трето място от Германия в Южна Африка 2010. Оттогава Диего изигра десет мача за Уругвай, в които не успя да вкара: 4-0 срещу Китай, 0-2 срещу Чили, 0-2 срещу Естония, 3-2 срещу Ирландия, 2-1 срещу Германия, 1-1 срещу Холандия, 3-0 срещу Естония и в Копа Америка 1-1 vs. Перу, 1-1 срещу Чили и 1-0 срещу Мексико.

Форлан вече участва изцяло в играта срещу Аржентина. „Ако ги победим, те ще кажат, че Уругвай от Южна Африка се е завърнал, но ми се струва, че въпреки факта, че все още не сме разработили игра, която ни подхожда, това е същата група и е свикнала с предизвикателства и да преодолява трудни моменти "

"Очевидно ще се опитаме да се възползваме от офанзивната тежест, но те имат страхотно ниво, със страхотни играчи. Надяваме се да изиграем кръглен мач, за да спечелим, в противен случай ще бъде трудно", каза Форлан. Дали ще се събуди в Аржентина?