Смяната на треньора влезе в сила и Фуенлабрада отваря врати този сезон. Гарсия, с 21, и Тримбъл, с 20, носеха оскърбителната тежест на мадриленците в премиерата на Хуарес.

Смяната на треньора с пристигането на Хави Хуарес в Урбас Фуенлабрада се отплати срещу Acunsa Gipuzkoa Basket и мадриленците постигнаха първата си победа за сезона с широка победа (72-100) през последната четвърт в Сан Себастиан.

себастиан

Играта беше равномерна, докато местната защита работеше (15-14). Фуенлабрада започна много мотивирано и нигериецът Оби Емегамо хвърли отбора зад гърба си за да отбележат първите различия в полза и да принудят баските да преодолеят и управляват съмненията.

Комплексът Fuenlabreño затвори всички пътища за достъп до обръча с изключение на конгоанския гигант Вини Окуо, който беше разкрит през втората четвърт, за да попречи на своя съперник, който достигна с тройка на бразилеца Лео Менюдл десет точки разлика, прекъсна мача преди почивката.

Грешките надделяха над успехите през третата четвърт, нов опит за бягство от Фуенлабрада, 48-58 три минути преди края на този период, той беше задържан с големи усилия от баски отбор, който успя да достигне последните десет минути жив след дуел между черногореца Дино Радончич и Марк Гарсия.

Там всичко свърши за GBC на аржентинския треньор Марсело Никола, защото американецът Мело Тримбъл и Емегано щяха да поставят центриране в последната четвърт към кутия на Гипузкоан, която пресъхна в атака в най-неподходящия момент да приемете много широко поражение, от което е трудно да се възстановите.

РЕЗЮМЕ

72 - Acunsa Gipuzkoa Basket (20 + 19 + 16 + 17): Fagiano (7), Dee (11), Radoncic (11), Francis (4), Echenique (12) - начална пет - Спам, Per Tomas (7), Olaizola, Magarity ( 6), Okouo (14), Oroz, Olaizola.

100 - Урбас Фуенлабрада (26 + 17 + 19 + 38): Trimble (20) Meindl (16), Garcia (21), Evenga (2), Thompson (10) - стартова пет- Urtasun (2), Eyenga (2), Chema González ( 4), Стевич (6), Ехигиатор, Емегано (15), Самар (2) Рефери: Санчес, Падрос, Конде. Без елиминиран.

Инциденти: мач от седмия ден от лигата Endesa, изигран публично на San Sebastián Arena 2016.