ИСТИНСКИ МАДРИД 1 - 0 АТЛЕТИКО ДЕ МАДРИД

атлетико

Екипът на rojiblanco беше по-добър през първото полувреме, но прости и понесе реакцията на Мадрид след почивката

Реал Мадрид показа солидността си като лидер и завърши загубената си серия от дербитата в лигата на Сантяго Бернабеу, с победа (1: 0) осем години по-късно благодарение на гол на Карим Бензема, който наказа Атлетико де Мадрид, натежал от ниско и поради липсата на гол през първото полувреме, което доминираше, преди да се поддаде на натиска на Мадрид.

Реал Мадрид е чиста солидност. Той остана в дерби с две различни части. По-нисък от съперник, който не успя да засече тяхното подобрение на таблото в първия. Развихрен във втория с тактически ход на Зинедин Зидан, който беше ключов.

Атлетико упражняваше висок натиск, за да накаже всяка загуба, като пропуск на Бензема, който Менди спаси, когато Корея беше готов да отбележи. Куртоа отговори твърдо на мощен изстрел на Витоло за минути, когато Атлетико надделя, като Саул погали пръчка с ляв крак отпред, а Кореа се блъсна с стълб. Това беше мястото, където Атлетико игра.

Противоречие

Дерби без противоречия не би било дерби. Той пристигна в защитна акция от Каземиро, от която се препъна и при падането си изведе Мората напред, без реферът или VAR да интерпретират дузпа.

Зидан си тръгна с крив жест в покой. Той не разпозна отбора си. Той трябва да действа и пулсът му не трепна. Партията поиска крайности и за това седнаха двама мъже с тегло. Кроос и Иско останаха под душа. Това беше времето на Виниций и Лукас Васкес. Панорамата щеше да сложи край на промяната в нараняването на Мората.

Валверде отпразнува освобождаването на затвора, където Реал Мадрид беше затворен с камшик, към който отлетя спасителят Облак. Нищо не можеше да направи в 56-та минута, когато Виниций измисли подаването в космоса между съперниците в кариерата на Менди. Лемар загуби белега зад себе си и центърът на френския Бензема го довърши на воля, за да подпише липсващ гол. Ал Атлетико в Бернабеу.

Вече нямаше да има реакция на отбор, отслабен от контузии, последен тласък на роджибланко от смелост, но без удари към целта на Куртуа.