Сан Хосе Обреро се прости с феновете си с нов триумф

Снимки: Sergio Betancort

lanzarote

Отборът, който най-малко се нуждаеше от победа, беше този, който спечели последното дерби на Канария на Първия национален хандбал за мъже. Гурме Ампате Лансароте показа доброто време, през което преминава и въпреки играта с по-рядко срещани играчи успя да спечели срещу BM Tejina Tenerife. Хората на Тенерифе прецениха отговорността да се наложи да добавим двете точки, за да продължим да се борим за постоянство в категорията, и тя изчезна с изминалите минути.

Не отне много време на Goumet Ampate Lanzarote да поеме контрола над играта, отбелязвайки първите разлики в таблото. Със защита, която спря атаките на BM Tejina Tenerife, Сан Хосе Обреро получи предимство от четири гола (7-3) и това принуди гостуващия треньор да поиска първия тайм-аут от играта.

Индикациите от резервната скамейка послужиха за реакцията на BM Tejina Tenerife. Сан Хосе Обреро, с 5: 1 защита, не можа да спре атаките на Тенерифе и заседна в атака. Гостите постигнаха частично 0-3 и това принуди Серджо Бонила да поиска тайм-аут.

Головете на Серджо Морера (2) и Хавиер Негрин, от Лансароте в редиците на BM Tejina Tenerife, помогнаха на гостите да излязат напред на таблото и имаха доход от два гола (7-9). Повече от четиринадесет минути Сан Хосе Обреро бе без да отбележи гол, тъй като Луис Морин преодоля сушата. С резултат от 9 до 11 се стигна до почивката на катастрофата.

Второто полувреме се разви по същия начин, като BM Tejina Tenerife поведе в резултата в много от минутите. Това беше игра на много грешки и където Сан Хосе Обреро не можеше да разчита на някои от своите играчи. Това беше случаят с Алексис Родригес, който не участва, и по-малко минути поради физически дискомфорт имаше играчи с ръста на Кармело Алварес, Луис Морин, Педро Кабрера или Лукас Абадия.

След седем минути, останали в играта, Gourmet Ampate Lanzarote отбеляза гол, принуждавайки треньора на BM Tejina да поиска нов тайм-аут (18-19). Евген Кравченко изравни чрез трансформиране на тайм-аут и Джоел Армас от края изведе Сан Хосе Обреро напред на таблото (20-19).

Сан Хосе Обреро имаше до три гола във финалния участък от играта (22-19). Играчите на BM Tejina Tenerife прецениха отговорността да спечелят мача, като допуснаха много грешки в атака и защита в тези последни минути. С резултата от 24 до 22 се стигна до заключението на мача.

Gourmet Ampate Lanzarote добавя третата си поредна победа в тази последна част от сезона, демонстрирайки добрия момент, през който преминава. Отборът на Лансароте остава на пета позиция с 34 точки. Те ще отхвърлят кампанията през следващия уикенд на терена на BM Caserío Ciudad Real.

Gourmet Ampate Lanzarote San José Obrero (24): Asier Morillas, Joel Peraza (2), Carmelo Álvarez (2), Lucas Abadía (1), Rafa Robayna (2), Joel Armas (3) и Acoidán Martín (5) -team първоначално - Максим Лапицки, Роберто Молина, Луис Морин (1), Педро Кабрера (2), Алексис Родригес, Евген Кравченко (4) и Хави Тавио (2). Треньор: Серджо Бонила

BM Tejina Tenerife (22): Blas Martín, Oscar Luis Rivero, Sergio Morera (8), Javier Negrín (3), Marcos Brito (2), José Antonio Rubio и Adrián González (4) - стартиращ отбор - Cristian Oliver, Yeray Rodríguez, Алехандро Андрес Кастро, Видал Еспиноса, Мануел Алехандро Лагала (1), Хорхе Горин (2), Олексий Андрусенко (2), Фабиан Медина, Лионел Кинея. Треньор: Мануел Анхел Галван

Участници на всеки 5 минути: 3-2, 6-3, 7-4, 7-6, 8-9, 9-11 (почивка) 10-13, 13-14, 14-17, 15-18, 20-19, 24-22 (финал)

Съдии: Хесус Оуро Дорал и Самер Харири Марти. Joel Peraza (1) беше изключен от Gourmet Ampate Lanzarote.

Инциденти: Общински павилион на Титъррой, около 75 зрители. Мач, съответстващ на 29-ия ден от Първото национално първенство по хандбал за мъже.