Роджибланкос не успя да отбележи в Аноета срещу Реал Сосиедад, който има три точки след пет поредни поражения

Новини, запазени във вашия профил

спира

Борете се за топката между Ифран и Алберто Лора. EFE

Реал Сосиедад сложи край на отрицателната поредица от пет поредни поражения, с две попадения на Антоан Гризман, които забавиха върховния възход на добър Спортинг (2-1) и избегнаха по-големи проблеми за Доностиарас.

La Real предложи напълно различен имидж от предишните изяви в Anoeta, доминиращ и с повече пристигания, преди един ужасяващ Sporting, който приклекна, изчака своя момент.

Мачът, с финални ефири поради трансцендентността на резултата и красивата картина, предлагана от феновете на rojiblanca и blanquiazul на стадион, който беше почти пълен, имаше през първото полувреме същите "тикове", които предлагат решителните мачове, с излишък от уважение и малко възможности в целите.

Астурийският отбор вече даде първо предупреждение, че защитната им тактика е просто стратегия, когато в 20-ата минута Диего Кастро застана сам срещу Браво, за да го преодолее, въпреки че последващият удар на Де Лас Куевас беше в офсайд, така че голът му беше отменен.

След няколко минути страдание за гипузкоанците, еуфорията се развихри сред местните фенове, когато в 32-ата минута Ксаби Прието поведе контраатака и асистира на французина Гризман, за да удари с глава топката и да предотврати опита на Хуан Пабло да избегне целта.

Спортинг се ядоса и Барал, мигове по-късно, имаше обвързващия гол в ботушите си, но Браво го предотврати с най-добрата намеса за следобеда, като изчисти отровена топка.

Ла Реал заспа през второто полувреме преди напъна на отбора на Мануел Пресиадо, който беше много готов при промените да представи целия си офанзивен арсенал в търсене на гол, който не отне много време, за да пристигне, с огромен удар извън наказателното поле De las Cuevas, който отдаваше право на заслуги на sportinguistas.

Играта полудя във финалните моменти с непрекъснат двупосочен полет, който бе от полза за Реал, когато десет минути преди заключението Антоан Гризман затвори страхотното си представяне с втория гол, за който се промени сътрудничеството на защитник, докоснал топката, траекторията му и подведе Хуан Пабло.

2.- Реал Сосиедад: Браво; Карлос Мартинес, Лабака (Микел Гонсалес, мин. 46), Демидов, Естрада; Ривас, Аранбуру, Хаби Прието, Гризман, Зурутуза (Сутил, мин. 75); и Диего Ифран (Tamudo, мин. 65)

1. - Реален Спортинг де Хихон: Хуан Пабло; Хосе Ангел, Ботия, Хернандес, Лора; Ривера (Сангой, мин. 63), Егурен (Кармело мин. 83), Де лас Куевас, Андре Кастро (Ново, мин. 63), Диего Кастро; и Дейвид Барал

Рефер: Иглесиас Вилануева. (Галисия). Картичка за Лабака, Естрада, Тамудо, Ривера и Хосе Ангел.

Голове: 1-0, мин. 32: Гризман. 1-1, мин. 70: От пещерите. 2-1, мин. 79: Гризман.

Инциденти: Мач, съответстващ на тридесет и втория ден от Първа дивизия, изигран на стадион Аноета с 26 000 зрители, от които около 3000 фенове на Спортинг.