Още един ден от Бундеслигата, двадесетият, отмина, без Байерн Мюнхен да успее да поеме лидерството, въпреки че този път той го имаше под ръка, защото Хофенхайм загуби снощи срещу Байер Леверкузен.

херта

Байерн все още не вдига глава

Баварският отбор намери Херта Берлин, която с минималистичен и ефективен футбол спечели с 2: 1 у дома в най-важния мач за деня и се изкачи на първо място.

Херта, която сега е една точка над Хофенхайм и две точки над Байерн, показа футбол, който е толкова дискретен, колкото и ефективен през целия сезон. Любимият му маркер обикновено е 1-0 и силата му е преди всичко в защитна работа. Днес, на олимпийските игри в Берлин, всичко това беше показано по примерен начин. Байерн притежаваше топката - статистиката им дава 70 процента притежание - и още удари към вратата, но в крайна сметка Херта взе победата в две пиеси, които сякаш изникнаха от нищото.

Първият, в 30-ата минута, когато нито един отбор все още не бе успял да стреля по вратата, възникна в дълга топка, последвана от центриране на Марко Еберт в зоната, от която украинецът Андре Воронин се възползва, за да отбележи с глава.

Вторият, в 77-ата минута, бе подписан отново от Воронин, когато кулминира контраатака с удар с десния крак, след като получи подаване от бразилеца Рафаел. Между двата гола на Воронин Мирослав Клозе постигна изравняването, като се възползва от рикошет, след удар на бразилеца Лусио от 25 метра.

Двата ключа на Херта към победата бяха защитен подход, който позволи на бразилците практически да извадят французина Франк Рибери от играта и страхотен следобед от вратаря Ярослав Дробни, който демонстрира с отлични спасявания, тъй като в момента той има най-добрата статистика в Бундеслигата.

Сега, с пораженията на Хофенхайм, 4-1 срещу Байер Леверкузен и Байерн, разликите между първите класирани бяха намалени. Между Херта и Леверкузен и Хамбург, които са съответно четвърти и пети, има само четири точки. В допълнение, Хамбург може да премине към точка на разлика, съвпадайки с Хофенхайм, ако победи Арминия Билефелд.

Остатъкът от деня

В другите игри днес имаше двама победители: Волфсбург, който победи Айнтрахт Франкфурт с 2: 0 далеч от дома и се изкачи на шесто място; и Бохум, който победи Шалке с 2-1 и напусна зоната на изпадащите.

За Шалке, от друга страна, поражението утежнява ситуацията, в която се намират и за пореден път ги отдалечава от челните места.

Междувременно Вердер от Бремен не премина от равенство до гол срещу Борусия Мьонхенгладбах и Кьолн, а Карлсруер СК направи равенство без голове. Бремен не успя да спечели нито една от трите мача във втория кръг.

Най-емоционалната игра, освен дуела между Херта и Байерн, беше изиграна от Хановер 96 и Щутгарт и завърши с равенство от три гола. В началото всичко показваше, че Хановер ще бъде лесна плячка за Щутгарт, който много скоро излезе напред в таблото (2: 0), с голове на Марио Гомес и Филип Ланинг. В края на първото полувреме обаче Хановер имаше страхотна реакция. През 43-ата той намали с глава на чеха Иржи Щайнер, а в 45-ата изравни със свободен удар от поляка Янис Кшиновек.

През 84 г. финландецът Майкъл Фосел направи третия за Хановер и имаше основания да се смята, че Щутгарт няма да се възстанови, но не беше така и удар с лява крака от Томас Хицлпергер, в 88-ата минута, запечата окончателното 3 -3.