"Испанците" запечатат пропуска си и ще се борят за медалите за пети пореден път

The Испанският отбор по хандбал не се провали и ще играе за пети пореден път на полуфиналите на Европейско първенство, след като в понеделник запечата пропуска си за борбата за европейските медали на Швеция, Австрия и Норвегия, като спечели от 28-37 до Беларус.

испания

Среща, която възнаграждава зрелостта на испански отбор, който никога не губи вяра, независимо колко сложни стават нещата, в техния стил и план на играта, знаейки, че рано или късно съперниците в крайна сметка се поддават на тяхното предложение.

И това за испанския отбор, въпреки техния огромен опит, близостта на целта, нищо повече и нищо по-малко от полуфинал, изглеждаше да тежи ръцете и краката на испанските играчи.

Ако в атака тези на Жорди Рибера те настояваха да катастрофират с белоруския вратар Вячаслау Салдаценка, в защита 6-0, на които испанският отбор първоначално заложи, не служи за задържане на "артилеристите" Владислав Кулеш.

Точно гол на Кулеш в шест минути включи всички аларми в испанския отбор, след като видя как Беларус беше поставен с повече от обезпокоително предимство от три гола (5-2) на таблото.

Но ако "испанците" винаги са могли да се доверят на нещо в това първенство, то е в целта, независимо дали обитателят е Родриго Коралес или как се е случило Гонсало Перес де Варгас в понеделник.

И това ли е вратарят на Толедо отговаряше за поддържането на испанския отбор на повърхността със своите намеси в началото на състезанието.

Спирки, които дадоха време на Испания да приспособи механизмите си малко по малко, докато накрая завърши омазняването на машината с преминаване към 5-1 защита.

Промяна, която не би могла да седи по-добре за испанския отбор, което успя да обърне ситуацията със силен частичен 1-5 в следващите седем минути, което позволи на испанския отбор да се позиционира за първи път в мача напред на таблото (6-7).

Макар че ако някой смяташе, че това ще сложи край на съпротивата на отбора на Беларус, която си струва само победа, за да остане жив в състезанието, той греши, тъй като не отне много време, за да провери.

Оттогава Беларус превърна играта в безумна постоянна разходка напред и назад от една област в друга, към която испанският отбор изглеждаше готов да се присъедини, убеден, че хората на Йоури Чевцов в крайна сметка ще платят за усилията през второто полувреме.

Без възможност за осигуряване на най-малка солидност на защитите при скоростта на атаките, срещата се превърна в просто въпрос за успех, аспект, в който малцина могат да се състезават с испанеца Феран Соле, който затвори първото полувреме със седем гола.

Но ако Соле отговаряше за завършването на испанските атаки, Беларус откри неизчерпаем поток от голове в крилото Микита Вайлупау.

Осъждайки двата сета за вечен еквалайзер, който успя само да пробие Гонсало Перес де Варгас, че с неговите намеси позволи на Испания да си почине, дори с минималното, напред (16-17) в резултата.

Доход, който нарасна в полза на Джорди Рибер като тях белорусите постепенно изчерпаха духалото на краката.

Неспособен да продължи да тече с пълна скорост, белоруският отбор започна, както се случи с всички предишни съперници, строгостта на испанската отбрана, която започна да заслепява славяните по всички пътища към целта.

И там, където ръцете и краката на защитниците не достигнаха, фигурата на Гонсало Перес де Варгас, който със своите спирки доведе до окончателното бягство на испанския отбор, който след десет минути от второто полувреме вече имаше доход от пет гола (20-25).

Предимството, което се изстреля още повече, когато Беларус остана без най-добрия си играч, пивотът Артсем Каралек, който видя своя "учител" Юлен Агинагалде, съотборник в полския Келце, го принуди до трето изключване.

Без възможността да има Каралек и без искрата през първото полувреме, накрая то потъна срещу испански отбор, който за разлика от съперника си увеличаваше интензивността си все повече и повече с изминаването на минутите.

Подобно на предимството на испанския отбор, който вече не спира да расте, докато не достигне деветте предимства, отразяващи крайните 28-37 и което ратифицира присъствието на "испанците" за пети пореден път в полуфиналите на шампионат на Европа.

Информационен лист:

28 - Беларус: Салдаценка; Vailupau (7, 4p), Shylovich (1), Karalek (3), Bokhan (-), Kulesh (6) и Yurynok (3) - стартиращ отбор - Kishou (ps), Brouka (-), Pukhouski (1), Никуленкау (1), Шумак (-), Баранау (2), Лукянчук (2), Падшивалау (1) и Гайдученко (1)

37 - Испания: Перес де Варгас; Solé (7, 4p), Maqueda (6), Raúl Entrerríos (2), Cañellas (1), Ariño (1) и Aginagalde (1) - стартиращ отбор - Corrales (ps), Ángel Fernández (7), Alex Dujshebaev ( 5), Sarmiento (1), Goñi (1), Figueras (-), Morros (-), Aleix Gómez (5, 2p) и Gideón Guardiola (-)

Табло на всеки пет минути: 3-2, 6-5, 8-8, 11-12, 14-15 и 16-17 (Почивка) 19-21, 20-25, 22-28, 24-31, 25-34 и 28-37 ( Финал)

Съдии: Сантос и Фонсека (POR). Беларуският играч Артсем Каралек (м. 43) беше изгонен с три изключения.

Те също изключиха Каралек (2), Бохан и Лукянчук за Беларус за две минути; и Алекс Дуйшебаев и Гони за Испания.

Инциденти: Среща, съответстваща на третия ден от група I на втората фаза на Европейското първенство в Швеция, Австрия и Норвегия, изиграна на Stadthalle във Виена пред около 8000 зрители.