Испанският отбор по футзал печели разкритието на турнира (5-3) и на финала ще се изправи срещу Русия

Белград | 11 · 02 · 16 | 22:50

казахстан

Новини, запазени във вашия профил

Ривильос по време на екшън от мача срещу Казахстан. EFE

The Испанският отбор по футзал нокаутира и победи Казахстан с 5-3, те се класираха за европейския финал в Сърбия срещу Русия, която победи домакина Сърбия с 3: 2 и вече мечтае да вдигне седмата си континентална корона.

Екипът на Хосе Венансио Лопес имаше сложна мисия. На група с впечатляваща история зад европейците не може да се вярва. И по-малко, преди отбор като Казахстан, който елиминира все още действащия шампион Италия на четвъртфиналите.

Но Казахстан не беше просто съвпадение на победа срещу трансалпийския отбор. В клубовете си има лози и добри. И доказателството за това е Купата на УЕФА, най-високото континентално състезание, което Кайрат Алмати победи Барселона (осем от играчите им са в националния отбор). Тези успехи бяха повече от достатъчно предупреждение за отбор, който през целия турнир не обвини жертвите на Фернандао, Айкардо и Лозано.

Може би в първите минути Испания не скочи на терена концентрирана сто процента. Русия вече чакаше в хипотетичен осми финал от десетте изиграни, включително този на турнира, който все още не е приключил. Испания, преди време, обмисляше твърде много за последния решителен мач.

Тези моменти на несигурност се възползваха от Казахстан, че в третата минута направи 0-1 след игра на дясното крило на Дъглас Джуниър, че Александър Довган кулминира практически под линията на вратата, защитена от Пако Седано.

Това, заедно с 17-ата минута, в която Казахстан имаше три поредни повода, спасени от Седано и испанската греда, бяха единствените обезпокоителни моменти за съперника на Испания, който в останалата част от първото полувреме доминира и подаде ролката.

Пръв удари Бебе, който се възползва от отказ на вратаря Григори Шамри на изхода от корнер, за да довърши хлабава топка към мрежата, която послужи за издигане на масите до таблото.

След това, в 16-ата минута, Мигелин извади ракета с разрушителния си лев крак, за да се възползва от добър грабеж на Ривильо, който се възползва от мръсната работа на Раул Кампос под натиска да отстъпи на партньора си. 2-1 обаче не свали Казахстан, който за 45 секунди имаше вече споменатите три пъти, че вратарят на Барселона спаси.

Всичко завърши в същата тази луда минута, на 17-и, когато Ривильос асистира на Раул Кампос, за да може с дясна ръка отстрани да даде предимство от две попадения за Испания, който отиде да си почине с много сочен за неговите интереси резултат.

При възобновяването Испания трябваше само да изчака плячката си да удари последните хапки. Казахстан, както се очакваше, използва вратаря-играч, но без звездата си поради натрупването на карти, вратарят Хигуита, който освен да спре, играе изключително добре с краката си, тази система падна цяла.

И в един от онези казахски опити, Мигелин открадна топка от Дъглас Джуниър и Алекс, от центъра на терена и без вратар, той вкара 4-1, с което изглеждаше, че полуфиналът се затваря.

Всичко, което последва, бяха минути забавление, докато пет минути останаха до финала на дуела. С Лео, действащ като вратар-играч, Казахстан отчаяно постигна втория гол чрез играча, роден в Бразилия.

Това окуражи екипа на Какау, който вкара много страх в Испания с третото, дело на Жаманкулов и за няколко мига вратовръзката можеше да се усети в сръбския павилион. въпреки това, Голът на Раул Кампос, петият, успокои инерцията на съперника на Казахстан, който не успя със силата на Испания, за пореден път на финала.

ЛИСТ ЗА ДАННИ

5. - Испания: Пако Седано; Ортис, Ривильос, Пола и Раул Кампос - първоначални пет -. Те също играеха: Хосе Руис, Бебе, Андресито, Лин, Алекс и Мигелин.

3. - Казахстан: Шамро; Лео, Дъглас Джуниър, Жаманкулов и Довган - начални пет. Играха още: Сулейменов, Першин, Кнауб, Гребонос, Пенгрин, Таку и Нургожин.

Цели: 0-1, мин. 3: Довган; 1-1, мин. 7: Пийте; 2-1, мин. 16: Мигелин; 3-1, мин. 17: Раул Кампос; 4-1, мин. 26: Алекс. 4-2, мин. 35: Лъв; 4-3, мин. 37: Жаманкулов; 5-3, мин. 39: Раул Кампос.

Рефер: Саша Томич (Хърватия). Той показа жълт картон на казахския играч Лео (мин. 21) и Пола (мин. 38) за Испания.

Инциденти: Европейски полуфинали в Сърбия играха в палата на Арена Белград пред около 10 000 зрители.