Тежка корекция за Анджеленос, които претърпяват най-тежкото си поражение срещу вечния съперник в редовния сезон от 1963 г. насам. Градината трептеше като в най-добрите си дни.

Всички поражения болят, но ако е с вечния съперник още повече. И ако освен това е за разлика от (повече) 30 точки, няма какво повече да се каже. Това беше суровият коректив, който Лейкърс получиха в градината. Неослабено поражение, което ги остави в доказателства пред вечния съперник и от които могат да се направят изводи (повече или по-малко прибързани) и могат да се направят много разнообразни и противоречиви анализи. Защото Ангеленос следва последователите на Запада. Но всичко, което те убедиха в Хюстън, където надделяха без Дейвис и се върнаха през превъзходното второ полувреме, беше погребано в море от съмнения, които развалиха Леброн и семейството му.

пада

Относителни съмнения. Тъй като Лейкърс все още се състезават за ринга и са победили страхотни отбори. но те продължават да пораждат съмнения срещу някои от най-добрите, нещо, за което вече са били критикувани в настоящия курс и за това, което Леброн вече отговори иронично след победата срещу Ракетите. Днес Ел Рей видя как загуби в деня на Мартин Лутър Кинг за пети пореден път. Разбира се, това не е най-важната ви дата: в предходните четири мача, всички срещу Warriors, падна с 34, 35, 10 и 19 точки; днес го направи за 32. Най-големият побой пред вечния съперник. Не 39-те, които Лейкърс загубиха за Игра 6 от финалите през 2008 г., тази, която върна ринга в Бостън 22 години по-късно. Нито е било толкова болезнено. Но някои са си спомнили този ден, един от най-нещастните в историята на франчайза.

В началото на срещата никой не си представяше това Лейкърс ще добавят загуба, която ще ги остави 5-6 срещу отбори в топ 4 на всяка конференция (Притеснителни данни?). Веднага след началния скок, Леброн пусна пас от своето поле към Макги, за да го смаже. При следващата игра пивотът блокира в защита и Дани Грийн постигна 3 + 1 в атака, също от Леброн. И все още имаше още един блок от Макджи, кош от Антъни Дейвис (който се завърна в ротацията след отсъствие от 5 мача) за подаване от Джеймс и нова плоча в защита на самия Дейвис. Старт 0-8 и невероятни усещания, които предвещават завладяване на градината от посетителите.

Нищо не е по-далеч от реалността. Тройка на Гордън Хейуърд от дома му даде първа кошница на някои Селтикс, които гребаха, за да завършат първия период напред (30-33). Предимството на полувремето вече беше по-широко: (много) тревожно 69-55. Смущаващ факт за тези в лилаво и златно, които останаха на 25 точки през втората четвърт и си останаха с почти 70 в чантата в антракта, след като бяха доминирани от зелените, водени от техните играчи и тяхната публика. 6-те поражения в последните 8 мача бяха мираж в градина, която беше замесена, както в големите нощи.

Второто полувреме беше по-скоро същото. Лейкърс, накуцвайки в защита, получиха, този път да, 70 точки през последните 24 минути (35 на четвърт), те продължиха, без да доминират отскок, който очевидно загубиха (48 на 36) и видяха как Тейтъм (27 + 5 + 3), Браун (20 + 4 + 3) и Кемба (20 + 4 + 7) направиха това, което искаха на съд без възражение. Особено точният защитник сваля товар от раменете си с тази победа и побеждава Леброн за първи път в кариерата си. Преди този сблъсък бившата звезда на Хорнетс носеше много лошо 0-28 срещу Ел Рей (безобразие), включително първи кръг през 2013-14 г., завършил с размах за Хет, където Джеймс игра по това време. Почти нищо за прекалено талантлив мъж, който изглежда е намерил нов дом в Бостън, където никой не пропуска предшественика си (да, Кайри).

Лейкърс могат да направят няколко отрицателни заключения. В края на сблъсъка Фогел призна, че е било грешка да се извади Дейвис от играта, когато е направил втория си фал., тъй като го "отряза". Но реалността е, че силовият нападател улови едно от най-лошите му представяния в трасето, да, в замяна на контузия: 9 точки и 4 борби за 22 минути. Angelenos имаше само някои светлини от LeBron (15, с 13 асистенции) и McGee, който произведе по-малко, отколкото показва статистиката му (18) и който в крайна сметка загуби битката на дъските срещу добрия Enes Kanter (18 + 11). Всички гостуващи играчи завършиха отрицателно (с изключение на Хауърд, почти единственият спасяем) със специално споменаване за триото, създадено от ЛеБрон-Дейвис-Рондо. Вече е притеснително, че през осемте минути, които са съвпаднали на пистата, са получили нетна оценка от -52.3. но още повече, че в 22-те двубоя, в които те са съвпаднали, те са средно -6,3. Особено, когато две от тези три имена съответстват на две от най-големите звезди на настоящата НБА.

Още малко да кажа. Лейкърс все още са на върха на Запада, но ще трябва да предотвратят повторните си загуби. Отвъд резултата, за сензации. Селтикс доминираха в дуела с аромат на плейофи и замъглиха един от най-добрите защитници на сезона. Удар на масата от Брад Стивънс и време за размисъл в Лос Анджелис, което би трябвало да е краткотрайно, ако искат да продължат както досега. "Сезонът е дълъг", каза Джаред Дъдли в Twitter след мача. И това е. Но мачовете минават и моментът на истината, в който не можете да загубите по този начин, наближава. Всеки път има по-малко.