Руснакът оставя испанския отбор без полуфиналите, след като затвори равенството срещу Силвия Солер.

Силата на рускинята Светлана Кузнецова днес сложи край на мечтата на испанския женски отбор по тенис, след като победи Силвия Солер с 6-2, 4-6 и 6-3 в четвъртия мач от четвъртфиналната връзка на Купата на федерацията, която се провежда в Павилион "Олимпийски" в Москва.

завръщане

Руската играчка започна силно, затвърждавайки първия си сервис, празен, в следващия, когато проби играта на испанската тенисистка след по-оспорвана размяна.

Изненадата дойде от Солер в третата, когато за радост на испанския отбор той върна почивката на Кузнецова с удивителна лекота, подвиг, който затвърди минути по-късно, след като изравни резултата със своя сервис.

Още един празен гейм изведе руснака напред в петия и в шестия той отново проби сервиса на испанците и излезе напред в сета.

След като консолидира с малко съпротива предимството със своя сервис, Кузтецова хвърли останалото в осмия и последен гейм от първия ход, за да направи нов брейк на Солер, който се възстанови с храброст от три сет топки, но не можа с четвъртата.

Със седемнадесет печеливши удара рускинята завърши сета с десет от испанците, докато тринадесет бяха непринудени грешки на Кузнецова и шестнадесет от Солер.

Много психически укрепена, рускинята лесно се изведе напред във втория сет, като спечели подаването си и проби испанката във втория гейм, предимство, което затвърди в третия, оставяйки очевидно осъден сет, мач и равенство.

Но много неохотно да остави победата на Русия на поднос, Солер отново изненада в седмия и в деветия, след като счупи сервиса на Кузнецова и в двата гейма, обърна сета и изравни мача, след като затвърди предимството си със своите сервиси, с което завърши втората половината от мача с резултат 6-4.

След по-дълга почивка от обикновено, третият сет започна много равномерно, като и двамата играчи осъзнаваха какво играят и се страхуваха да не загубят съответните си игри, въпреки че испанката имаше точката си на пробив в петия гейм, да, неуспешен.

Да, тя го направи и в кой момент руската тенисистка проби Солер Еспиноса в осмия и решителен гейм от третия сет, оставяйки резултата при 5-3 и с сервис в нейна полза, предимство, което тя не пропусна. в следващата и последна игра, за да осъдите мача.

След като равенството бъде осъдено, в ръцете на капитаните е решението да се играе или не пети мач, дубълът, който след това ще измери руснаците Надежда Петрова и Екатерина Макарова, четвърти финалист в Австралия, и испанската Arantxa Parra и Nuria Llagostera.