Комплектът от Ханс-Дитер Флик Той остава непобеден в Шампионската лига и добави още три точки в таблото си след победата срещу него Локомотив Москва, където баварците показаха по-голямо превъзходство по време на мача, но с някои секции, в които руският отбор изплаши „баварския гигант“. Действащите шампиони се завърнаха срещу московския отбор след повече от две десетилетия, когато се срещнаха за първи път през 1995 г., въпреки че тогава беше в Лига Европа. Точно както тогава, баварците спечелиха стадион "Локомотив" -RZD Арена-.

москва

The Байерн пристигна в руската крепост в оглушителна атмосфера, където феновете на местния отбор присъстваха на сблъсъка, приемайки германския отбор с химна на Локомотив и вдигнатите шалове. Нищо обаче не спря германския локомотив, който въпреки преминаването през моменти на опасност през второто полувреме, постигна триумфа, който ги поставя лидери на групи.

Първата част започна с уплаха за тези на Flick, който наблюдава как първата опасна игра идва през глава от Смолов, въпреки това, Нойер хваща се лесно. От този момент нататък Байерн доминираха през първото полувреме с платежоспособност, достигайки до първия гол в полза на германския отбор в минута 13 през Goretkza. Халфът с глава центрира страхотно центриране от Павард от дясното крило и откри електронната.

Впоследствие шампионът монополизира всяко едно от опасните действия, принуждавайки Локомотив да продължат да се защитават в своята област и да се опитат да изберат да генерират опасност срещу тях. В минута 25, друга асоциативна игра, практически проследена до първия гол на баварците и това вече е класика в отбора на Flick, Почти стигна до 0-2 на таблото, но Кингсли коман завърши с разбиване на удара му срещу десния стълб на защитата на вратата Гилерме.

Домейнът на Байерн продължи до почивката, където Локомотив не можа да намери начин да задълбочи атаката си срещу защитената от гола Нойер. Тоникът на играта обаче се завъртя на 180 градуса през второто полувреме. Въпреки че германският отбор продължи с непрекъснатите си атаки срещу съперничещата зона, московчани бяха по-фини по този повод към контра, като започнаха да пораждат известно недоволство на Байерн.

По този начин и след наказание, отменено на Левандовски в която VAR трябваше да се намеси, реакцията на Локомотив Беше грандиозно. Първо той предупреди през ботушите на Смолов, който постави удар към левия квадрат на защитата на вратата Нойер, въпреки че качеството на вратаря на Гелзенкирхен изглеждаше така, сякаш беше лесно спасяване. въпреки това, Миранчук той не спести втория път и само минута след този опасен подход, Ze Luis получи страхотен пас, яздеше с пълна скорост по десния фланг на Байерн и поставете нисък център, завършил с мощност Миранчук, получаване изравнете електронното в минута 70.

„Звездата на Юга“ скоро се събуди от кратката летаргия, в която беше, когато все още държеше предимството, и след гола срещу, той премина в офанзива. Тези атаки доведоха до още една контра в полза на "Паровози", които бяха на ръба да успеят напълно да обърнат таблото и да нанесат тежък удар. въпреки това, никога не се е случвало, добре Ze Luis реши да се опита да дефинира с изстрел, който премина широко, вместо да подаде на партньора си, който той беше сам в района.

Ход, който можеше да промени хода на играта, но така и не се случи. Две минути по-късно, гений на Джошуа Киммич, който получи пас в предната част на зоната и който след грандиозен контрол и полуобръщане нагласи удара си към дългата пръчка на Гилерме, като по този начин се повишава 1-2, това ще остане неподвижно до края на катастрофата.

С този триумф, Байерн натрупват 13 поредни победи в Шампионската лига, абсолютен рекорд на турнира. По този начин треньорът от Хайделберг става първият треньор, спечелил своя Първите 10 мача в Шампионската лига.