ЧИКАГО - Пуерториканската муха в леката категория McWilliams Arroyo лесно победи съперника Lusvanteseren Zorigtbaatar от Монголия в четвъртък на световното първенство по бокс за аматьори, когато двама бойци от Уганда и един от Армения напуснаха отборите си.

малко

Аройо доминираше в целия мач, който в крайна сметка спечели с 26: 10.

Пуерториканецът Хосе Педраса имаше тежка битка в лека категория срещу американеца Садам Али, въпреки че в крайна сметка загуби с решение 25-17.

По същия начин сърбинът Зоран Митрович победи англичанина Нийл Пъркинс, боксьор в полусредна категория, който спечели медал в последното световно първенство.

Битката беше близка през първите три рунда, но след това нещата се промениха малко. Митрович поведе рано в четвъртия рунд, прекара последната минута, като се изплъзна покрай Перкинс и падна на тепиха няколко пъти, докато отминаха последните секунди.

Тогава Перкинс беше наказан за нанасяне на неправомерен удар върху противника си в края на рунда и Митрович спечели победа със 17-12.

Що се отнася до боксьорите, напуснали отборите си, те очевидно са го направили доброволно и са имали телефонен контакт с роднини и приятели, каза говорителят на полицията в Чикаго Джон Мирабели. Имената им не бяха съобщени веднага.

В тежка категория американецът Кристофър Даун - ветеран от войната в Ирак - победи украинеца Исмаил Силах с решение 27-25, един от най-добрите в сектора в света.

От своя страна, корейският Song Song Гук Ким, лека категория, която спечели медал на Олимпийските игри в Атина през 2004 г., победи Otoniel Ruiz от Вирджинските острови в мача си.

Мачът беше спрян от съдията, когато Ким доминираше широко и се възползва от над 20 точки във втория кръг.

От друга страна, Доменико Валентино победи с голямо превъзходство аржентинеца Луис Ернесто Руеда в третия кръг, от когото италианецът взе 20 точки напред.

Андрей Баланов, борец в полусредна категория от Русия, победи украинеца Александър Стрецки.

Колумбиецът Оскар Негрете загуби с 24-9 срещу унгареца Пал Михали Бедак в лека полутежка категория, докато в мухата мексиканецът Браулио Хуарес Авила спечели с 14-8 срещу южноафриканеца Джаксън Чауке, а колумбиецът Уилям Урина падна 16-13 срещу Германецът Рони Беблик.

В лека категория колумбиецът Дарли Перес победи чеха Мартин Халас във втория ининг, а мексиканецът Джеси Варгас бе победен с 28-20 от поляка Кшищоф Шот.

Мексиканецът Хорхе Суарес Ернандес също загуби с 23-10 срещу тайландския Non Boonjumnong в полусредна категория, като по същия начин колумбиецът Ронал Монтес падна във втория кръг срещу канадеца Адам Трупиш и еквадореца Хайме Кортес 20-17 срещу иранеца Мохамад Сатарпур.

В полутежка категория еквадорецът Хулио Торес Кастило доминира гръцкия Мпердесис Анастасиос с тясно решение + 11-11, а венецуелецът Луис Гонсалес бе победен с 23-10 от таджистанеца Джахон Курбанов.

Бразилецът Педро Лима победи киргизкия Ергази Мурзакаримов с 21-9 в полусредна категория, в който боливийският Джони Руис Перес загуби в третия ининг от поляка Михал Старбала.

Четвъртък беше третият състезателен ден на Световното първенство в Чикаго, където осемте най-добри места в юношеските дивизии чрез полутежки тежести и четирите най-добри бойци в тежка и супер тежка категория се класират за Олимпийските игри в Пекин.