Валенсийският тенисист губи по 6-3, 2-6 и 6-2 с четвъртия носител, рускинята Павлюченкова.

Испанката Анабел Медина беше елиминирана в първия кръг на турнира в Линц (Австрия) от четвъртия носител, рускинята Анастасия Павлюченкова, за два часа и 17 минути, с 6-4, 2-6 и 6-3.

първо

Чехкинята Петра Квитова, победителка в турнира на Уимбълдън и първа поставена, преодоля центрирането си срещу канадката Ребека Марино с двойно 6-2. Други семена като германката Джулия Гьоргес, словачката Доминика Цибулкова и сръбкинята Йелена Янкович също стигнаха до мачовете си от първия кръг.

Резултати от турнира в Линц, съответстващи на веригата на WTA, който се играе на твърд корт и разпределя $ 222 000 в награди:

-Индивидуален. Първи рунд.
Anne Keothavong (GBR) до Екатерина Макарова (RUS), 6-4 и 6-1
Евгения Родина (RUS) до Магдалена Рибарикова (SVK), 6-3 и 2-1 (оттегляне)
Луси Сафарова (Чехия) до Ивета Бенесова (Чехия) с 6-3, 4-6 и 6-3
Анастасия Павлюченкова (RUS, 4) до Анабел Медина (ESP) с 6-4, 2-6 и 6-3
Доминика Цибулкова (SVK, 7) до Елена Балтача (GBR) с 4-6, 7-6 (3) и 1-0 (оттегляне)
Сара Ерани (ITA) до Полона Херког (SLO) с 6-3 и 6-0
Sorana Cirstea (ROM) до Tamira Paszek (AUT) със 7-5 и 6-3
Ксения Первак (RUS) на Виталия Диатченко (RUS) с 6-4 и 6-1
Джулия Гьоргес (ALE, 6) до Анастасия Севастова (LAT) с 6-4, 3-6 и 7-6 (7)
Йелена Янкович (SRB, 3) победи Катерина Бондаренко (UKR), 4-1 и се оттегли
Петра Квитова (CZE, 1) към Ребека Марино (CAN), 6-2 и 6-2.