Неделя, 22 ноември 2020 г.

вече

Руснакът Даниил Медведев стана шампион по тенис в Лондон Мастърс (ATP Finals) за първи път, след като победи австриеца Доминик Тийм с 4-6, 7-6 и 6-4 в неделя в тесен мач, продължил почти три часа.

Последното издание след 12 в английската столица увенча руснака тази неделя, който вдигна най-важната титла в кариерата си. Медведев пристигна като шампион на 1000 Мастърса в Париж и, подобно на последния турнир, той отново беше този неудържим играч в серия.

Руснакът, който по пътя си свали и двамата най-добри тенисисти в света Новак Джокович и Рафа Надал, повали шампиона на Откритото първенство на САЩ година след дебюта си без победа във финалите на ATP. Медведев беше първият, който атакува, но Тийм спаси тези първи брейк топки и преобразува тези, които имаше в петия гейм.

Сетът беше много равен и щипката късмет с топка, докосваща лентата на мрежата, беше това, което в крайна сметка даде на австриеца ръкава. Руснакът прие този противоположен късмет с усмивка и знаеше как да страда във втория сет до внезапна смърт. Там Тийм имаше 0-2 в полза, но Медведев реагира, докато форсира третия сет.

Тийм продължи да страда със своя сервис, докато не го загуби в петия гейм, за да го види за втора поредна година великия финал на сезона. Доход, който Медведев от лед взе до титлата Master, в най-дългия финал на турнира, преди да вземе централата си в Торино.

Медведев стана шампион по тенис в Лондон Мастърс за първи път.

24-годишният Медведев, роден в Москва и пребиваващ в Монако, имаше осем титли, една тази година (Masters 1000 de Paris-Bercy). Руснакът, победител в групата, в която игра аржентинецът Диего Шварцман, беше единственият непобеден в турнира и също победи Надал за първи път в кариерата си след три поражения.