Венецуелският нападател се възползва от възможността си. Той окончателно е осъдил равенството с хеттрик. Жигич вкара четвъртия гол.

Валенсия се съобрази и надделя без затруднения и игра на половин бензин до безобиден Стабек. Мику беше голямата звезда на дуела с нейната точкуваща тройка.

оправдан

Общият резултат от равенството, 7-1 в полза на Валенсия, показва огромното превъзходство и в двата мача на отбора на Валенсия.

Поради удобното предимство на първия мач и ниското ниво на своя съперник, Емери вдигна мача, сякаш е поредният предсезонен приятелски мач и така играчите му го приеха в някои фази на дуела.

В този смисъл техникът направи някои тестове, които предвид резултатите му дадоха добри резултати. Мишел и Мику бяха титуляри и двамата имаха много добра среща. Освен това през второто полувреме Олчина влезе в игралното поле (най-лошото в играта, без съмнение), който беше много запален и който искаше да покаже, че може да има място в тази Валенсия. Всъщност това беше кама отляво и даде помощ на Мику в четири към едно.

Това, което изглежда не се подобрява, е защитата, която отново даде усещане за слабост. Спокойствието и малкото напрежение, с което се сблъска партията, могат да служат като алиби, но въпреки това в тила имаше повече от желаните проблеми. Междувременно Stabaek беше на милостта на екипа на che през цялата игра (както вече беше в тяхната област)

След дискретен старт и сериозно предупреждение от нападателя Андерсен, Валенсия определено влезе в играта около десет минути, за да преследва съперничещия гол.

От този момент нататък Зигич и Хоакин имаха добри възможности за гол, но Мата беше този, който беше по-успешен и в 17-ата минута постигна гол, който бе отменен за офсайд (между другото несъществуващ).

Скандинавският отбор успя да овладее местните атаки в продължение на почти половин час, докато венецуелецът Мику не се появи на сцената. Той стана звездата на нощта с две попадения за три минути, които прекъснаха играта и накараха отбора му да изпадне в абсолютна релаксация.

Първият дойде в 27-ата минута.Нападателят се възползва от добър пас на Жигич, за да победи Австбо с центриране. Само две минути по-късно той вкара отново с добра индивидуална игра вътре в зоната, в която дриблира защитник и дриблира вратаря, за да вкара почти без ъгъл.

Знаейки, че равенството е напълно осъдено, Валенсия не можеше да не се отпусне и да направи някои неточности, особено в защита, от което Стабек се възползва, за да намали разликата с гол на Фарнеруд в 35-ата минута.

При рестартирането представянето на норвежкия отбор не се подобри. Валенсия беше заразена с това, оставяйки съблекалните изключително спокойни.

Входът на Олчина и ентусиазмът, който момчето вложи по въпроса, отново активира екипа. Валенсия отново имаше добри възможности да увеличи своето предимство. Хоакин, Олчина или Мишел нямаха цел, но Зигич, който перфектно насочи ъглов удар за 3-1.

Без решение за приемственост, Милу ще завърши страхотната си вечер с третия си гол, след като перфектно се възползва от асистенция на Олчина. Оттам в крайна сметка местното господство не намалява и макар да могат да бъдат постигнати още няколко гола, таблото вече няма да се движи.

- Информационен лист:
4.- ВАЛЕНСИЯ: Моя; Мигел (Бруно, 72 '), Давид Наваро, Мадуро, Матийо; Хоакин, Михел, Албелда (Банега, 68 '), Мата (Олчина, 56'); Жигич и Мику.
1.- STABAEK: Austbo; Hoiland (Skjonsberg, 73 '), Segerstrom, Rogne, Hauger; Фарнеруд, Хеденстад; Хоф (Стенвол, 77 '), Кобаяши, Дискеруд; и Андерсен (Берглунд, м. 68).

Голове: 1-0, m. 27: Мику; 2-0, м.29: Мику; 2-1, m. 35: Фарнеруд; 3-1, m. 76: Жигич; 4-1, м. 79: Мику.

Рефер: Бас Ниджхуис (Холандия). Без порицания.

Инциденти: втори мач от предишния кръг на Лига Европа, игран на стадион „Местала“. Игрално поле в лошо състояние