Триумфът на азулгранасите се основава на страхотно първо полувреме, в което те вкараха 61 точки

Споделете статията

Миротич беше най-добрият в мача с 28 точки. EFE

срещу

The Барса реагира на Евролига след силното му поражение преди 7 дни срещу ЦСКА Москва с победа (94-102) на пистата Химки Руски, където никой никога не е печелил в европейското състезание.

Триумфът на отбора на Барса се основава на необикновено първо полувреме, в което те вкараха 61 точки, с 8 от 11 в тройки, но тези от Светислав Пешич не претендира за победа до последната минута преди последната реакция на Химки, водена от тройките на Карасев.

Никола Миротич, най-добрият в мача с 28 точки, завърши руската съпротива 46 секунди от края. Малкълм делани (17 точки) и Преди Томич (15 точки) бяха другите бастиони на Барса, докато Алексей Швед Той се отличи с 23 точки, въпреки че остана незабелязан в края от страхотната защита на Кори Хигинс.

Куртинаит рими той изкара прекалено трудна начална петица, както Хигинс намери в кош с коша след две минути, в които понесе удар по носа от Зайцев. Отговорът на каталунците беше a 0-11 частично През първите пет минути.

Ханга и Миротич вкараха по-голямата част от точките в ранните етапи на играта, а тройката на Хигинс върна преднината от 11 точки на Барса (10-21 мин. 8) след руската реакция, водена от Алексей Швед.

Руският защитник се приближи до Химки (20-26, мин. 9), след като окова 13 точки, но тройката на Дилейни в последните секунди остави първата четвърт при 22-31.

Химки даде вътрешни топки на Джеръми Евънс за да се приближат на таблото (30-35, мин. 12), но каталунците реагираха незабавно с 2-16 частично, което ги отведе до максималната им разлика (32-51, мин. 15).

Кайл Курич Той бе безпощаден при външния удар и Хигинс изведе защитната си страна, като изсуши Швед, който едва утрои през втората четвърт. Единственото, което липсваше, беше да спре Барса Девин Букър да напусне мача почти решен.

Американският пивот контрира успеха на Миротич в последните минути (46-59, мин. 20), но четвъртият му щаб означаваше явно неудобство за вашия екип във втората част.

Опит за бунт

Химки се върна към атаката в началото на третия период под ръководството на Еванс (52-61, мин. 21), но Барса успокои опита на бунта на техния съперник от ръката на Миротич и Томич (58-75, мин. 26).

Ситуацията се повтаряше до края на срещата. Химки се приближи (65-75, мин. 27) и Дилейни изглежда се върна пет поредни точки и възстанови спокойствието на своя отбор (65-80, мин. 28).

Кош от Адам Ханга вкара Барса с 16 точки в първата игра на последната четвърт (70-86) и Химки опита отново с тройките на Йович и Еванс (80-91, мин. 34).

Хората на Пешич не завършиха мача и между Миротич и Томич те подкрепиха отбор, който не беше толкова силен в защита, колкото в атака.

Две поредни 3-ки на Карасев за 20 секунди обществеността не мръдна от местата си Остава 1:15 с 94-97 на таблото. Топката не можеше да бъде за никой друг освен за Миротич, който във фантастично движение вкара 46 секунди от края коша, който осигури победата на Барса.

Информационен лист

Информационен лист94 - Химки (22 + 26 + 22 + 24): Швед (23), Зайцев (-), Йеребко (6), Мония (3), Букър (14) - стартиращ отбор-, Йович (11), Еванс (16 ), Бертанс (-), Гил (7), Крамер (-) и Карасев (14).

102 - Барса (31 + 30 + 23 + 18): Ханга (10), Хигинс (10), Смитс (6), Миротич (28), Дейвис (6) - стартиращ отбор-, Курич (10), Дилейни (17 ), Томич (15) и Ориола (-)

Рефери: Rocha (POR), Difallah (FRA) и Nedovic (SLO). Те елиминираха с петима души Девин Букър (мин. 35).

Инциденти: Мач от дванадесетия ден на Евролигата, изигран на Mytishchi Arena, в района на Москва, преди 6 246 зрители