Испанската тенисистка победи руската състезателка в дебюта си на клей на Париж (7-6 и 6-2)

Париж | 29 · 05 · 18 | 15:55

дебюта

Споделете статията

Гарбиние Мугуруса. Ройтерс

Испанците Гарбиние Мугуруса, номер три в света, премина във вторник във втория кръг на Ролан Гарос, в който тя ще се изправи срещу французойката Фиона Феро (257), на победи рускинята Светлана Кузнецова (42) в мач, който бе спрян за около половин час поради дъжд.

Шампионът на Ролан Гарос за 2016 г. премина от по-малко в повече и победи победителя през 2009 г. от 7-6 (0) и 6-2 и след два часа и пет минути.

В среща на силно оспорвани ръкави и малко бавни поради влага, испано-венецуелският започна добре - прекъсна услугата на руснака -, но се изпари в екватора на първия кръг.

Най-добрата испанска ракета се отказа от сервиса си в шестия гейм и загуби контрол над сета.

Изразходван децибели на моменти, Мугуруза губеше позиции от Кузнецова, която използва опита си, за да се позиционира по-добре на пистата.

Когато мачът рисува клубове за шампиона на Уимбълдън през 2017 г., дъждът й даде почивка. След това те маршируваха с 5-5.

След почивката Мугуруза беше по-интониран, винаги агресивен, но с много повече успех.

С този триумф родената преди 24 години в Каракас тенисистка продължава в борбата за номер едно в света, която би постигнала, като спечели на парижката клей, стига да не се изправи срещу датчанката Каролайн Возняцки, номер две.

Muguruza ще има на хартия по-удобна втора фаза, както се измерва на френски Фиона Феро, 21-годишен тенисист от квалификационната фаза.