Балеарските острови се връщат при Астурия и отиват във втория кръг - Аликанте загуби от украинеца Марченко в дебюта си

Новини, запазени във вашия профил

доха

Надал, Кареньо и Ферер, в Доха. EFE

Испанският тенисист Рафаел Надал, второ семе, той реагира във вторник навреме и, след загуба на първия сет, Той премина от по-малко към повече и в крайна сметка спечели своя сънародник Пабло Кареньо в турнира в Доха (Катар).

Настоящият световен номер 5 пострада повече от очакваното в първи сет, който падна от страната на Кареньо със строги 7-6 (5) след час игра, същото време, което отне на испанеца да спечели следващите два сета с 6- 3 и 6-1.

След като реши дебюта си в Катар срещу Carreño, Рафа Надал Той ще се изправи срещу холандеца Робин Хаасе на осминафиналите тази сряда.

Преди това също испанският Дейвид Ферер, четвърти поставен, поддаден в първия кръг на украинеца Илия Марченко, световен номер 94.

В първия мач, в който двамата играчи се изправиха, Марченко се нуждаеше от два часа и 17 минути, за да, след като загуби първия сет в тай-брейка с 6-7 (8), в крайна сметка спечели следващите два сета с 6-3 и 6 -2.

Играчът от Аликанте беше изненадан от украинеца, който във втория сет се възползва от единствената точка за пробив, която му се наложи, след като запази сервиса си, да изравни мача.

Във финалния кръг Марченко успя да пробие сервиса на съперника си още два пъти и спаси трите брейк топки срещу да затвори мача за 137 минути игра.

Във втория кръг на Доха, украинецът ще се изправи срещу руснака Теймураз Габашвили.