Великият Атлетико можеше да получи само една точка от Москва - руснаците изравниха гола на Гименес с дузпа, която беше прегледана от ВАР.

Време за четене: 3 '03 ноември 2020 - 17:53 Актуализирано 21:07

най-добрият

Атлетико де Мадрид не премина покрай равенството срещу Локомотив Москва (1-1) днес в игра, в която екипът на матрака се радваше на достатъчно шансове за гол, особено през второто полувреме, което беше истинска обсада.

Гименес вкара първи, но руснаците изравниха малко след това от дузпа след ненужна ръка на Херера и прегледани от съдията с VAR. Отборът на Диего Пабло Симеоне се подобри много с влизането на Коке след почивката.

Звездата на Атлетик Жоао Феликс поведе през второто полувреме, но местният вратар спаси отбора си с няколко заслужаващи спасявания. Той прекъсна атлетическата поредица от четири поредни победи в руската столица.

Този, който не се измери, беше Луис Суарес. Уругваецът опита без особен успех и удължи поредицата си от загуби, без да вкара в противоположното поле в Шампионската лига.

Основната новост в отбора за матраци беше завръщането в стартовите единадесет след пет мача на отсъствие поради контузия на Саул, който замени капитана Коке.

Суарес се завърна на върха на атаката след мач за почивка и бе придружен от Жоао Феликс, който вече беше най-добрият от отбора си преди година на същия този стадион.

Руснаците повториха същите единадесет, които поставиха Байерн Мюнхен преди седмица със Смолов, който игра миналия сезон под наем за Селта, и Зе Луис, подписан наскоро от Порто, като по-напреднали играчи.

Атлетико пое инициативата от първоначалния сигнал. На руснаците им беше удобно да играят в контраатака.

Единственият опасен подход в първите минути беше осъществен от Жоао Феликс, който не можа да се възползва от добър център отляво на Лоди в сърцето на района. Това беше единствената грешка на руснаците, които затвориха и двете ленти много добре.

Следващите няколко минути бяха шеметни. Първо Саул опита извън зоната и Гилерме изчисти с върха на пръстите си за корнер.

Хименес разсея първоначалните съмнения с гол от централен нападател. Той реши да остане в близост до зоната след корнер, мексиканецът Ерера го видя на близката греда и сложи премерен център, който завърши, като направи невъзможно местния вратар да се разтегне. (мин. 18)

Това беше мираж, тъй като малко след това Херера изпълни дузпа, като докосна топката с дясната ръка в центъра отдясно в действие, при което топката го удари в тази рикошетна зона. Съдията се обърна към VAR, отиде при групата да прегледа пиесата и посочи единадесетте метра, но не преди да предупреди Луис Суарес. Миранчук изневери на Облак и започна отново (1-1). (мин. 25)

Гостуващият нападател едва влезе в игра. Кореа беше единственият, който успя да обезпокои Гилерме на половин час с изстрел към гредата след добър пас на Суарес.

Trippier хвърли няколко добри центрирания отдясно, но уругваецът успя само да завърши един от тях в 40-ата минута.

Партито беше отворено. Лошата новина за Симеоне е, че руснаците започнаха да вярват, че могат да получат нещо положително.

След почивката аржентинският треньор се върна към първоначалната си схема с Коке Ресурресион в центъра.

Жоао Феликс се събуди с няколко съкращения на границата на зоната и централен удар, който Суарес не успя да завърши удобно на далечната греда. Звездата от Атлетико отиде за играта.

Португалската звезда имаше втория гол в обувките си в 58-ата минута. Той получи топката от Лоди, въоръжи крака си и отправи великолепен изстрел от шапката, която поиска Гилерме да спре нощта.

Обсадата беше започнала. Местният вратар спаси отбора си отново, като изчисти с глава удар от португалеца за корнер. След това вездесъщият Коке също довърши кръста с глава.

По средата на второто полувреме изглеждаше, че испанците са изчерпали бензина. За да бъде нещата още по-лоши, отвратителният играч Витоло се контузи малко след като скочи на терена.

В действителност, в една от малкото руски контраатаки през второто полувреме, Зе Луис претърпя неуспехите на Гименес и беше на път да изненада Облак.

Останалата част от играта беше упражнение за импотентност на посетителите. Учениците на Симеоне се опитаха да играят и да поставят фигури. Без късмет.

Суарес беше на път да довърши героичното в отстъпката след добър пас на Феликс, но отново Гилерме продължи напред. На уругваеца липсваше скорост, както през цялата нощ.

СЪОБЩЕНИЕ:

1 - Локомотив Москва: Guilherme; Рибус, Мурило, Райкович, Живоглядов; Куликов, Игнатиев, Криховяк, Миранчук (Рибчински, мин. 90); Смолов (Жемалетдинов, мин. 74) и Зе Луис.

1 - Атлетико де Мадрид: Облак; Трипие, Савич, Хименес, Лоди; Херера, Саул (Коке, мин. 46), Льоренте (Витоло, мин. 69; Торейра, мин. 78), Корея (Лемар, мин. 69); Жоао Феликс и Луис Суарес.

Цели: 0-1, мин. 18: Гименес. 1-1, мин. 25: Миранчук (дузпа)

Рефер: Беноа Бастиен (FRA). Той увещава Луис Суарес, Ерера, Мурило, Саул, Лоди, Кричовяк, Райкович, Жемалетдинов и Игнатиев.

Инциденти: мач, съответстващ на третия ден от Шампионската лига, изигран на стадион "Локомотив" преди малко над 8 000 зрители.