Лима Алианс, един от най-популярните и важни отбори в перуанския футбол, беше осъден на изпадане тази събота, след като загуби с 2: 0 от Sport Huancayo в деветия и последен ден от фаза 2 на Лига 1.

изпадането

По безпрецедентен начин „Интимът на Ла Виктория“, режисиран от аржентинеца Даниел Ахмед, той загуби категорията в първа дивизия, точно тази, на която помогна, основана през 1912 г. и в която е бил шампион 23 пъти.

Клубът се извини с привързаността си към провала и е, че някои анализатори смятат, че това е най-забележителното изпадане на южноамериканския футбол от падането на Ривър Плейт в Аржентина през 2011 г.

Sport Huancayo, който е на осминафиналите в Копа Судамерикана, откри резултата с Марсио Валверде през първото полувреме и Парагвайският Карлос Нойман отбеляза второто начало на допълващата част.

Карлос Аскуес загуби възможността да открие резултата за Алианца, когато пропусна дузпа и още един негов удар с глава бе спасен от вратаря на Хуанкайо.

Преди играта, събра се тълпа от фенове на популярния Алианс извън стадиона, за да покажете вашата подкрепа.

Стотици фенове са на улицата, за да покажат подкрепата си към отбора. Екипът с най-много фенове в страната като цяло не може да остане сам в такъв ден 💙💪🏿 # ArribaAlianza #AlianzaLima # CorazónParaGanar pic.twitter.com/nkbM56IS3B

- Доклад Alianza (@AlianzaReport) 28 ноември 2020 г.

Но след поражение и изпадане имаше някои бунтове, с много фенове, опитващи се да влязат на стадион Matute, и полицията трябваше да се намеси, за да избегне ексцесии.