олимпийските
Бокс на Олимпийските игри през 2016 г. в Рио де Жанейро: Сисохо не спечели в дебюта си, където се би с тумор в шията. Самюел Кармона ни накара да мечтаем за медала
Юрбержен Мартинес (Колумбия) 0-3 Хасанбой Дусматов (Узбекистан)
Дусматов спечели с най-леко тегло и получи трофея Вал Бейкър, който го признава за най-добрия боксьор на тези олимпийски игри. Той спечели с единодушно решение (29-28, 30-27 и 30-27) изненадващия колумбиец Юрбержен Мартинес, който елиминира кубинския световен шампион Аргилагос на полуфиналите

Тегло на мухата (52 кг)

Шахобидин Зойров (Узбекистан) 3-0 Миша Алоян (Русия)
Зойров успя да преодолее на олимпийския финал руския Алоян, два пъти световен шампион и бронз в Лондон 2012

Тегло (56 кг)

Ерденебатин Цендбаатар (Монголия) 0-3 Шакур Стивънсън (САЩ)

Шакур Стивънсън (САЩ) 1-2 Робейзи Рамирес (Куба)
Робейзи Рамирес позволи на страната си четвъртия златен медал от игрите в Рио 2016 на Куба, като победи американката Шакур Стивънсън в разделно решение в жива битка. По този начин той потвърждава олимпийската титла в Лондон

Леко тегло (60 кг)

Хуршид Тоджибаев (Узбекистан) - Робсън Консейсао (Бразилия)

Робсън Консейсао (Бразилия) 3-0 Софияне Умиха (Франция)
Робсън Консейсао награждава Бразилия с първия си златен медал по бокс, добавяйки към трите бронза и среброто, които вече имат. С 27 години той победи французина Оумиха с единодушно решение (30-27, 29-28, 29-28)

Лека полусредна маса (64 кг)

Фазлидин Гайбназаров (Узбекистан) 2-1 Гари Антъни Ръсел (САЩ)

Фазлидин Гайбназаров (Узбекистан) 2-1 Лоренцо Сотомайор (Азербайджан)

Узбекът взе победата с глас 2-1, с резултати 29-28, 29-28 и 28-29 срещу кубинеца, национализиран в Азербайджан Лоренцо Сотомайор

Полусредно тегло (69 кг)

Шахрам Гиясов (Узбекистан) 0-3 Данияр Йелеусинов (Казахстан)
Казахстанецът Данияр Йелеусинов спечели златния медал, първият Казахстан в бокса в Рио де Жанейро. Казахът беше вицешампион на света през 2015 г. и златен медал през 2013 г., към който добавя титлата си

Средно тегло (75 кг)

Жанибек Алимханули (Казахстан) 1-2 Камран Шахсуварли (Азербайджан)

Арлен Лопес (Куба) 3-0 Бектемир Меликузиев (Узбекистан)
Световният шампион през 2015 г. Арлен Лопес е коронясан в средна категория и дава третото злато на Куба в бокса

Полутежка категория (81 кг)

Mathieu Bauderlique (Франция) TKO Карлос Андрес Мина (Еквадор)

Хулио Сесар Ла Круз (Куба) 3-0 Адилбек Ниязимбетов (Казахстан)
Кубинецът Хулио Сезар Ла Круз е провъзгласен за олимпийски шампион и принуждава казахстанския Ниязимбетов да се задоволи със сребро за поредните олимпийски игри. Първо злато за Куба в бокса. Той танцува, бяга и нанася ефективни удари, за да спечели 29-28, 29-28 и 29-28.

Тежко тегло (91 кг)

Рустам Тулаганов (Узбекистан) 3-0 Абдулкадир Абдулаев (Азербайджан)

Евгений Тищенко (Русия) 3-0 Василий Левит (Казахстан)
В противоречиво решение на съдиите руснакът Евгений Тищенко. Въпреки факта, че в третия рунд руският боксьор беше широко преодолян, съдиите му дадоха победата с единодушно решение, 29-28

Супер тежка категория (+91 кг)

Тони Йока (Франция) 2-1 Джо Джойс (Великобритания)
Йока и Джойс организираха тясна битка, в която французинът се възползва минимално от предимствата при размяните и реши с по-добър бокс във втората. Джойс изглежда знаеше какво е ниско на картите преди да започне последния кръг и принуди действията, Йока не даде нищо и по този начин осигури гласа в полза на двама от тримата офицери

Тегло на мухата (51 кг)

Манди Буджолд (Канада) 0-3 Рен Канкан (Китай)

Никола Адамс (Великобритания) 3-0 Сара Урахмун (Франция)
Никола Адамс отново направи история в женския бокс, ставайки първият боксьор, спечелил две олимпийски златни медали (39-37, 39-37 и 39-37)

Мира Потконен (Финландия) 0-3 Ин Джунхуа (Китай)
Анастасия Белякова (Русия) TKO Естел Мосели (Франция)

Ин Джунхуа (Китай) 1-2 Естел Мосели (Франция)
Китайката Junhua Yin беше труден съперник за Mossely, но тя не можеше да направи нищо друго срещу Mossely и трябваше да се задоволи със сребърния медал

Дарига Шакимова (Казахстан) 3-0 Хадиджа Ел-Марди (Мароко)