След две години и месец, уругвайският номер отново играе финал на ATP: ще бъде срещу Стефанос Циципас

Време за четене: - '

4 май 2019 г., 16:28 ч.

Пабло Куевас, номер 1 в тениса на Уругвай и 67-и в класацията на ATP, се класира за финала на ATP 250 в Ещорил тази събота, след като победи младия испанец Алехандро Давидович (19-годишен, 167 ATP и от квалификациите) с 3-6, 6-2, 6-2.

Куевас не показа страхотен сервис, област, в която Давидович беше силен с два аса и 93% ефективност в първия сервис срещу 63% от уругваеца, но спечели 75% от точките с втория сервис срещу него. 0% от вашият съперник.

След като преодоля неблагоприятния първи сет, уругваецът беше много солиден, възстановявайки стари чувства с повърхността, където е влязъл в историята, тухления прах. Той спечели втория сет с 6-2 и от третия запази фокуса си, докато съперникът му започна да проявява физически проблеми, към които добавяше постоянни протести към съдията.

Има точки, които отбелязват тенис мач.
С този малък скъпоценен камък @ PabloCuevas22 счупи испанеца Давидович Фокина, за да получи 4-2 във втория сет (той беше поискал първия).
Оттам Куевас направи пет поредни пробива, за да влезе във финала на ATP в Ещорил. pic.twitter.com/JU1ao5XeTB

- Карлос Педула (@almatana) 4 май 2019 г.

Куевас влезе в турнира като губещ късметлия, след като победи Даниел Брандс и загуби от Салваторе Карузо във втория кръг на квалификацията. Контузията на Филип Крайнович му позволи да влезе в основната схема (основна схема), където отново се изправи срещу Карузо, който победи в два сета (6-2, 6-2). Равенството щеше да го отведе да играе с Фабио Фогнини, чисто новия шампион на Монте Карло. Но италианецът отпадна поради контузия и поради тази причина той се сблъска с друг късметлия, Филипо Балди, когото също победи (6-2, 7-5).

В петък, на четвъртфиналите, той елиминира едно от големите обещания на американския тенис, Франсис Тиафо, печелейки 6-0, 6-7 (5), 6-2 в мач, в който се включи в тежка дискусия със стола съдия.

„Колко втори сервис!? Къде си? Какво мислиш? Вие сте на друг канал, на плажа, мислите за уикенда ”. Треската на @ PabloCuevas22 със съдия председател в #Estoril след грешка на португалеца #TenisEnDIRECTV pic.twitter.com/3rjThsfSaS

- Enrique Arrillaga (@arrillagae) 3 май 2019 г.

В събота той победи испанеца Давидович с авторитет и се завръща, за да влезе във финал на ATP.

Циципас, бижу на тениса

победи

Куевас ще изиграе тази неделя финала срещу гръка Стефанос Циципас, първият носител на Ещорил и световния номер 10. Те играха в Антверпен 2017 с победа с 6-1, 6-4 за елинците.

Циципас е на 20 години и вече е спечелил три титли: Стокхолм 2018 и Марсилия 2019. Той беше финалист в Барселона и канадския Мастърс 1000 през 2018 г. и в Дубай 2019.

Миналата година той отстрани Новак Джокович от Синсинати Мастърс 1000 и този сезон изпрати Роджър Федерер на Откритото първенство на Австралия.

Последният беше в Сан Пабло 2017, където той стана шампион, след като победи Алберт Рамос.